Češky na Aramco Team Series na Floridě

Ladies European Tour –  Aramco Team Series by Public Investment Fund, Palm Beach, Florid (19. – 22.5.2023, -6 hodin)

Ladies European Tour se na osmý turnaj sezóny vydává za oceán do Spojených států.
Dalším turnajem kalendáře LET je Aramco Team Series presented by Public Investment Fund – Florida.
Po březnovém Aramco Ladies v Singapuru se jedná o druhý z pěti týmových turnajů v roce 2023.

Hraje 108 hráček z 25 zemí, např. Lydia Ko, Kyriacou, Nuutinen, Thompson, Grant, Pace, Noja,  Roussin, De Roey, Pelaez, Cowan, Babnik, Garcia, Carta, Spitz, Dimmock, Skarpnord, Füunfstück a české hráčky Davidson Spilková, Jana Melichová, Sára Kousková a Tereza Melecká. Druhá na čekačce je Kristýna Napoleaová.

Aramco Team Series je týmová soutěž pro 26 skupin. Každá se skládá ze tří profesionálek a jedné amatérky. Sestavení týmů se koná draftem. Kapitánky jsou nasazeny na základě ženského světového žebříčku. Kapitánky si vyberou v náhodném pořadí první hráčku. Každému týmu je pak náhodně přidělena amatérské hráčka a další profesionálka ze zbývajícího pole. V každém kole se do soutěže týmů započítávají dva nejlepší výsledky.
Pro jednotlivce bude po 36 jamkách proveden cut pro 60 nejlepších a dělená místa. Poslední den se bude bojovat o individuální titul.

Hrají se na hřišti Trump International ve West Palm Beach s parem 72 a délku 5.974 metrů

Suma odměn je 1 milion dolarů, z toho polovina pro soutěž týmů a polovina  pro soutěž jednotlivců. V posledním Aramco Team Series v březnu.

 

zdroj: Golf.cz