Češi a Češky na evropských tour v tomto týdnu

Hned několik českých zástupců bude k vidění na turnajích různých profesionálních tour v tomto týdnu. Pojďme se podívat o koho a kde půjde.

Na slavném hřišti The Belfry se hraje v Anglii Britich Challenge Presented by Modest! Golf Management. Jediným českým hráčem ve startovní listině je Gordan Brixi. Hrát se bude čtvrtka do neděle.

Ve stejném termínu se bude v Nizozemsku konat FaberExposize Gelpenberg Open 2021 v rámci nižší ProGolf Tour. Z českých hráčů bude na tomto turnaji startovat pouze Aleš Kořínek, který je zatím na průběžném 31. místě celé tour.

I když se v tomto týdnu koná slavný Solheim Cup, tak i přesto pokračuje rovněž Ladies European Tour, který má svou zastávku v Kristianstad Golf Club ve Švédsku, hrát se zde bude Creekhouse Ladies Open a ve startovní listě najdeme Šideri Váňovou.

Nejpočetnější české zastoupení najdeme na Flumserberg Ladies Open ve Švýcarsku v rámci LET Access Series, kde budou startovat Kateřina Vlašínová, Kristýna Napoleaová, Lucie Hinnerová a také amatérky Barbora Bujáková a Anna Andrýsová.

Autor: Martin Kovařík.