Cafourek v Maroku udržel TOP10 a připsal první body do světového žebříčku

Maroko, 10. února 2018 – Další člen PGA of Czech Republic  Jan Cafourek, dosáhl na Pro Golf Tour v marocké Casablance skvělého děleného třetího místa. Uspěl se třemi koly pod sedmdesát ran (69–68–68) a s celkovým skóre -10. Na vítězného De Poyena mu chyběly pouhé dvě rány. Třetím místem si připsal na účet 1428 eur a první body do světového žebříčku.

„Jsem spokojený. Pár chyb by se našlo, ale tak to bývá. Na to, že to byl druhý turnaj sezóny, to nebylo vůbec špatné. Ani první turnaj nebyl špatný, ale to jsem se do toho po třech měsících teprve dostával,” řekl Jan Cafourek. Finálové kolo Open Casa Green Golf 2018 se hrálo na delším ze dvou turnajových hřišt Casa Green Golf.

Dalším českým hráčům už se hřištích Casa Green a Palmeraie Country Club tolik nedařilo. Ve třetí desítce skončil Martin Příhoda, když po kolech za 67–73–70 zapsal -5 a bral 29. dělené místo.

Cyril Suk se umístil na 44. děleném místě, jeho kola za 68–73–72 stačila jen na výsledek -2. Turnaj se příliš nevydařil ani Stanislavu Matušovi s 56. dělenou pozicí a dalším dvěma Čechům, Danielu Suchanovi a Michalovi Pospíšilovi, kteří nedokázali po dvou úvodních kolech projít v Casablance cutem.

Na golfovém turnaji Open Casa Green Golf 2018 se hrálo o 30 000 €.