Bruna nezaskočil ani brzký budíček. Na Czech Open jasně vede

Julien Brun pokračuje na Czech Open 2022 v suverénní jízdě. A nerozhodil ho ani nečekaně brzký budíček, protože startoval společně s druhým v pořadí Filipem Mrůzkem v prvním flightu. Třicetiletý Francouz a člen Albatrossu zahrál ve třetím kole čtyři rány pod par a vede se skóre -16. O čtyři rány před svým klubovým kolegou Michalem Pospíšilem.

Brun je členem první evropské ligy DP World Tour a turnaj na hřišti Royal Beroun Golf Clubu bere především jako soutěžní přípravu na Czech Masters, které příští týden hostí Albatross. Své kvality prokazuje od úvodního kola, kdy se usadil na první příčce.

Ve třetí rundě předvedl vítěz tří turnajů Challenge Tour čisté kolo se čtyřmi birdie. „Nebylo to snadné. Na řadě jamek byly hodně obtížné pin pozice. I proto jsem některé putty, po nichž jsem mohl skórovat, neproměnil. Ale nikdo není dokonalý. Pro mě je důležité se naladit na příští týden, a to se mi daří,“ konstatoval Brun.

Mnohem víc ho zaskočil ranní start už v osm hodin, protože pořadatelé Czech Open přehodili pořadí flightů od nejlepších po nejhorší v pořadí po druhém kole. „Jo, trochu mě to zaskočilo, protože když můžu, rád si přispím,“ prohlásil se smíchem sympatický Francouz.

V přímém souboji o první příčku Mrůzek na Bruna ztrácel. Především na greenech, kde nevyužil řadu příležitostí. „Největší rozdíl byl na greenech. Nic mi tam dneska nepadalo, vždycky scházelo jen pár centimetrů. Nejméně pět takových puttů mi skončilo kousek od jamky, a to byl ten rozdíl proti včerejšímu skóre. Ale všechno, co je pod par, je dobré,“ zhodnotil své kolo Mrůzek.

Druhou pozici tak loňský vítěz přepustil Michalu Pospíšilovi, který zahrál 5 ran pod par, ale spokojenost mu pokazilo bogey na závěrečné osmnáctce, kde o den dřív zahrál eagle.

„Byl bych naprosto spokojený, nebýt bogey na osmnáctce. Den předtím jsem hrál z těžkého roughu a měl jsem štěstí, míček skončil na greenu. Dneska to bylo z dobré pozice, ale míček přelétl green až do vody. Jinak to ale bylo dobré kolo,“ okomentoval kolo Pospíšil, který půjde v neděli ve finálovém flightu se svým kolegou z Albatrossu Brunem.

Společně s Mrůzkem dělí 3. místo se skóre -11 Aleš Kořínek a Slovák Pavol Mach, který se blýskl nejlepším kolem dne sedm ran pod par. Kořínek zapsal denní výsledek -4.

„Nehrál jsem špatně, ale na první devítce jsem moc neskóroval. Na trojce jsem dokonce ztratil míč. Našli jsme ho jen pár vteřin po limitu. Druhá devítka byla lepší – se čtyřmi birdie a bez bogey. Zahrál jsem dneska pět birdie, ale mohlo jich být i víc. Další tři čtyři dobré šance jsem neproměnil,“ konstatoval Kořínek.

Měnil se i nejlepší amatér v turnaji. Davida Tomiho, který vstupoval do třetí rundy z třetí pozice, vystřídal Matěj Bača, který je na dělené 5. příčce se skóre -9, zatímco Tomi se propadl se skóre -7 na dělenou 11. pozici.

„Dneska jsem se svou hrou hodně bojoval a musím přiznat, že za plus jedna jsem ještě docela rád. Asi to na mě malinko dolehlo, že jsem v pozici nejlepšího amatéra. Snažil jsem se to nepřipustit, ale nepovedlo se to,“ přiznal Tomi.

Na rozdíl od něj Bača zahrál 4 rány pod par. „Začátek ale nebyl nejlepší. Na čtřyce jsem zahrál zbytečné bogey, ale nakopla mě tři bogey v řadě od osmičky. Sice jsem zase zkopal šestnáctku, ale končil jsem birdie na osmnáctce. A především jsem o poznání lépe puttoval než o den dřív – 37 puttů, to byla katastrofa,“ řekl Bača, který loni obsadil na Czech Open druhé místo.

Po deseti jamkách to vypadalo, že se do bitvy o nejvyšší příčky zapojí i Stanislav Matuš. Dostal se na denní skóre šest ran pod par, ale vše se zaseklo na obávané dvanáctce. „Tam jsem zahrál trojputt, další na pětiparové patnáctce a z téhle frustrace už jsem se nedostal. Hra není špatná, jen musím vydržet osmnáct jamek,“ lakonicky shrnul Matuš.

Czech Open 2022 vyvrcholí v neděli finálovým kolem.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde: https://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj/vysledkova-listina-kategorie?id=688557144&categoryId=688557160

Text: Alois Žatkuliak Foto: Zdeněk Sluka