Beroun viděl na úvod devět pod par

Vyrovnaný rekord hřiště, dvacet sedm eaglů a také přerušení kvůli bouřce na téměř dvě hodiny. To vše přineslo první kolo Tipsport Czech Ladies Open, turnaje Ladies European Tour s prize money 300 000 eur v Royal Beroun Golf Clubu.

Hráčky dopoledních flightů využily téměř ideální podmínky k nebývalému skórování. Chloe Williams obešla kolo, které začínala z 10. jamky, za 63 (-9) a tím vyrovnala rekord hřiště, stanovený v roce 2020 rovněž v úvodním kole pozdější vítězkou, Dánkou Emily Pedersen. Profesionálka z Walesu zahrála na své první devítce čtyři birdie a pak přidala dalších pět, z toho tři za sebou, do sedmé jamky. Na posledních dvou jamkách už měla pary.

Jen o dvě rány víc, 65 (-7) s přispěním eaglu na pětiparové pětce, si dopoledne zapsala Finka Sanna Nuutinen, vítězka Amundi Czech Ladies Challenge 2019. Až koncem hracího dne ji vyrovnala Švédka Carolinne Hedwall, která nasázela sedm birdie a dala tak vzpomenout na svůj klíčový singl při loňském vítězství Evropy v Solheim Cupu.  Na čtvrtém místě je rovněž dopoledne hrající Alexandra Swayne z amerických Panenských ostrovů, která měla 66 ran s šesti birdie bez bogey.

Nejlepší ze čtrnácti Češek po pátku se stala profesionálka Tereza Koželuhová, když zahrála své životní kolo za 68 (-4) s šesti birdie a dvěma bogey. Pod par se vešla ještě Sára Kousková, která však po vůbec nejlepší první devítce (30 ran a 6 pod par se šesti birdie) měla na té druhé o devět úderů víc, hlavně vinou ztráty míče a double bogey na čtyřparové čtrnáctce. I tak ale došla za 69 (-3) a patří jí dělené 27. místo.

Ostatní české hráčky už skončily nad parem. Zatímco 73 (+1) bylo povzbuzením především pro amatérku Lucii Váchovou a také čerstvou profesionálku Patricii Mackovou, stejné skóre už tolik nepotěšilo dvě české turnajové vítězky z LET. Klára Davidson Spilková zahrála do vody na desítce a po solidním úvodu nabrala rány také Kristýna Napoleaová, která měla trojputt na pětiparové šestnáctce, kde přitom útočila na birdie.

Druhé kolo bylo přerušeno kvůli bouřce v 16:13 a dohrávalo se od 18:10. Nakonec se podařilo dojít všem flightům, a tak program druhého kola nebude narušen.

Zdroj: Lukáš Zahradník

Foto: PS