Babický králem Vodního světa

 

(Mnichov/Praha 8.10.2020) Alan Babický zvětšil o ránu náskok z prvního dne a získal své první vítězství na Senior Golfer Tour Europe, Munich Senior Open.

 

V prestižním německém golfovém klubu Olching skončil včera další turnaj letošního zkráceného programu Senior Golfer Tour Europe (SGTE).

 

Olching GC, slavící letos 40 výročí svého založení, se nachází na severozápadním okraji Mnichova. Jeho hřiště je vyhlášené díky své technické náročnosti, značnému množství vodních překážek a vynikajícímu stavu herních ploch. Druhá devítka, přezdívaná “Vodní svět” má ve hře celkem 16 vodních překážek. Hřiště je pravidelným dějištěm mezinárodních soutěží vrcholových amatérských i profesionálních akcí všech kategorií. Délka 6100m, par 72.

 

V náročných povětrnostních podmínkách, větru a dešti, zahrál Babický hřiště v prvním kole v paru. Po snadnější první devítce se třemi birdie a šesti pary přišla druhá s jedním bogey a jedním double bogey. Skóre 72 stačilo na tříranné vedení nad Stevem Hamptonem (Velká Británie). O další ránu pozadu se nacházela skupina tří hráčů: David Pugh, Colin Monk, oba z Británie, a Thomas Beck z Německa.

 

Pro druhé, finálové kolo ustal déšť, ale výrazně zesílil vítr a klesla teplota na 8 stupňů. Babický odehrál prvních devět jamek čistými pary a zvýšil náskok na 6 ran. Hamptonovi ani Pughovi se nedařilo, a tak v boji o titul na jediné letošní německé zastávce Senior Golfer Tour Europe zůstal jediným pronásledujícím zkušený Brit Colin Monk. Po pětiparové patnácté jamce, par 5, se díky Babického double bogey ztenčil rozdíl na 3 rány. Monk pod tlakem situace atakoval na následujících dvou jamkách neúspěšně vlajku a byla z toho dvě bogey proti Babického parům. Na 18. jamku, která jako by “z oka vypadla” slavné osmnácté jamce na Blue Monster na Doralu v Miami tak nastupoval Babický s 5 ranným vedením a bylo rozhodnuto.

 

Babický dodal: „ podle skóre to na velký boj nevypadá, ale v tom silném a točícím se větru byla každá rána a jamka dost napínavá. Třeba na 14. odpališti jsme chvíli čekali, z odpaliště je vidět 4 grýny, a na každém vlála vlajka jiným směrem. Druhé devítka je fakt náročná na přesnost, všude je voda a ve větru bylo těžké odhadovat úhly. V Německu se nesmí vyndávat vlajkové tyče a patovat metrové paty na par do větrem zmítané tyče třeba i směrem k hráči byla dost nová zkušenost, jeden půlmetrový pat mi po nárazu do přikloněné tyče zůstal stát venku. Ale dobře to celé nakonec dopadlo. Mám radost.“

 

Senior Golfer Tour Europe, založena 2016 je obecně považována za “challenge tour seniorů”. Jedním z jejích cílů je připravit hráče aspirující na Legends Tour. Každá sezóna obsahuje kolem 15 turnajů, které se hrají od Británie až po Litvu a Tour má přes 250 členů. Je určena pro hráče nad 48 let a mohou startovat i amatéři se singl handicapy. K nejznámějším členům objevujícím se pravidelně na turnajích patří třeba Paul Broadhurst, Markus Brier nebo českým midamatérům bude znám Roger Roper. Obvyklé celkové prize money se pohybují kolem 10 000 Euro. Letošní ročník je z důvodů pandemických opatření značně omezen. Následující turnaj se hraje 21.-24.10, na hřišti Is Molas na Sardinii.    

 

Babický si odváží svůj první titul z této tour a na navazuje na druhé místo na Mezinárodním mistrovství Rakouska seniorů uhrané na počátku září.