Babí léto posedmnácté

Už sedmnáctý ročník Pro-Am turnaje Babí léto se odehrál v Golf Clubu Praha na skvěle připraveném hřišti, za nádherného počasí a skutečného babího léta.

Pod dohledem ředitele a jednoho ze zakladatelů turnaje Jana Juhaniaka vystartovalo kanonem na osmnáct jamek celkem dvanáct týmů, složených z jednoho profesionála a dvou až tří amatérů. Zatímco profesionálové hráli na rány, amatéři šli texasem, přičemž na každé devítce se musel brát aspoň jeden drajv každého z nich. Zároveň se ovšem mohl využít i jeden drajv profesionála.

Všichni hráči se zapojili do tradiční tipovací soutěže o nejlepší výsledek na rány.  Vítězilo skóre 68. To zahrál Lukáš Tintěra, rovněž úspěšný tipující! Za generálním sekretářem české PGA skončil o tři údery zpět Aleš Procházka a třetí byl Vladimír Velenský (72). Z dalších domácích hráčů si Jakub Švarc zapsal 73 a druhý zakladatel turnaje Jiří Moučka hrál 79. Master Pro Pavel Nič sr. se tentokrát přidal ke dvěma amatérům právě v týmu Jirky Moučky.

Týmovou soutěž ovládla trojice Pavel Švarc, Petr Jandík a Josef Řepa (ten měl také Nearest to pin na trojce) s výsledkem 58,12 při započtení handicapu 4,88. Druhé skončilo trio Tran Tien, Nguyen Thang (rovněž Longest drive) a Bon Nguyen Khac s 60,22. Na zisk bronzu stačila dvojice: Jan Klokočka a Jakub Hlubocký s 60,99. Profesionální Nearest zahrál na osmičce Filip Juhaniak.

Poděkování za vynikající catering patří kuchyni GC Praha a restauraci Kobe. Úvod i závěr turnaje tradičně obstarali Bára Štěpánová s Mírou Barabášem. Došlo samozřejmě na golfovou hymnu a přání, aby se všichni opět za rok sešli.

text: Čeněk Lorenc

Foto:Jiří Moučka