Aramco Team Series Sotogrande – zvítězila Nelly Korda, Jessica druhá

(18. – 20.8.2022)

Sobota – finálové kolo
Jessica Korda pokazila poslední kolo a téměř jasné vítězství jí uniklo.  Hrála 77 ran se čtyřmi birdie, sedmi bogey, jedním double bogey a ustoupila na konečnou 2. pozici, dělenou se Španělkou Pelaez a Francouzkou Roussin (všechny -10).
Vítězství však zůstalo v rodině. Zvítězila její sestra Nelly Korda (-13). Ve finále hrála 67 ran se sedmi birdie a dvěma bogey. Získala odměnu 73.955 dolarů.

Češka Jana Melichová skončila na 44. místě s odměnou 2.455 dolarů. Za účast v družstvu Pauliny Roussin, které skončilo druhé získala o den dříve 19.721 dolarů.
Tereza Melecká neprošla cutem, získala však odměnu 34.512 dolarů za účast ve vítězném družstvu Jessicy Korda.
Ani Kristýna Nápoleaová neodjíždí ze Sotogrande z prázdnou. Účast v týmu  Olivie Cowan jí vyneslo 1.233 dolarů.

Další umístění: 5. Babnik (-9), 7. DeRoey, Grant (-8), 13. Pace (-5), 17. Skarpnord (-4), 19. Madsen (-3), 22. Nordqvist (-2), 30. Noja, Carta (-1), 36. Cowan (E), 39. Kyriacou (+1), 44. Simmermacher (+2), 49. Iturrioz (+3), 51. Strom (+4).

Výsledky jednotlivců      Výsledky týmů

Vítězný tým Jessica Korda s Terezou Meleckou

Pátek – 2. kolo
Jessica Korda udržela vedení a  náskokem pěti ran (-15) Na druhé místo se vysunula  Francouzka Pauline Roussin (-9) na třetí Nelly Korda (-8).
Cutem prošla pouze Jana Melichová na 40. místě (+2). Napoleaová a Melecká zůstaly za hranicí cutu a do sobotního finále nepostoupily.

Další pozice: 4. Pelaez (-7), 5. Grant, De Roey (-6), 7. Gustavsson, Babnik (-5), 9. Carta, Lee (-4), 15. Skarpnord (-3), 18. Pace (-2), 24. Hall, Gomez Ruiz, Madsen, Noja (-1), 31. Cowan (+1), 40. Kyriacou, Simmermacher, Koivisto (+2), 52. Strom, Nordqvist (+3).
Cutem neprošly: Ciganda, Engstrom, Napoleaova, Fünfstück, Allen, Melecká, Boulden

Leaderboard

V dvoukolové soutěži týmů zvítězila Jesica Korda s Finkou, Komulainen a Terezou Meleckou.  Každá z týmu obdržela  34.512 dolarů.
Druhé místo obsadilo družstvo Pauliny Rossin. Členka týmu Jana Melichová obdržela odměnu 19.721 dolarů.
Kristýna Napoleaová za umístění týmu Olivie Cowan obdržela 1.233 dolarů.

Leaderboard týmů

Melichová, Melecká, Napoleaová - foto Ivan Paggio
Melichová, Melecká, Napoleaová – foto Ivan Paggio

Čtvrtek – 1. kolo
Fantastické první kolo odehrála Jessica Korda. Jedenáct úderů pod par, 61 ran se třeni eagle. Vede o pět úderů před dvojicí Manon De Roey, Pia Babnik (obě -6).
Čtvrté místo dělí Pailine Roussin a Nelly Korda (obě -6).
Z Češek hrály nejlépe Jana Melichová a Kristýna Napoleaová, shodně 72 ran, v paru a jsou na 30. místě.
Tereza Melecká je na 51. pozici se skore +1.

Další pozice: 6. Skarpnord, Cowan (-4), 10. Kyriacou, Grant (-3), 17. Strom, Madsen (-2), 25. Hewson, Carta (-1), 30. Pace , Noja, Lee, Iturrioz (E), 51. Simmermacher, Ciganda (-1).

V týmové soutěži vede tým Jessicy Korda s Terezou Meleckou (-19). Druhé místo dělí tým Pauliny Roussin s Janou Melichovou a tým Manon De Roey (-18)

Leaderboard jednotlivců      Leaderboard týmů

Melecká, Nápoleaová, Melichová - foto Ivan Paggio
Melecká, Nápoleaová, Melichová

Úvod
Letošní Aramco Team ve španělském Sotogrande bude mít hvězdné pole s nejlepšími hráčkami světa.
Hrají se tři kola individuální soutěže a dvě kola se počítá týmová soutěž. Pro každý formát je připravena pokladna s 500.000 dolarů.

Na startu bude 108 hráček. Hlavní hvězdou je světová trojka Nelly Korda, která loni v New Yorku dovedla svůj tým k vítězství. Dále hrají Nordqvist, Noja, Grant, Ciganda, Pelaez, Pace, Jessica Korda Skarpnord, De Roey, Kyriacou, Babnik, Strom, Boulden, Iturrioz. Hrají tři české hráčky Tereza Melecká, Jana Melichová a Kristýna Napoleaová.
V soutěži týmu bude Melecká hrát v týmu Jessicy Korda, Melichová v týmu Pauliny Roussin a Napoleaová v týmu Olivie Cowan.

Češky jsou na této sérii úspěšné. Největšího úspěchu dosáhla Napoleaová v březnu Džiddě, kde skončila na fantastickém druhém místě. V Londýně byla Melecká šestnáctá, Napoleaová s týmem osmá. V Bangkoku byla Melecká s týmem čtvrtá.

Loňské vítězství v individuální soutěži bude obhajovat Američanka Allison Lee.

Hraje se na hřišti La Riserva Club S parem 72 a délkou 5.804 metrů.

Zdroj: Ivan Paggio, golf.cz