Altepro Trophy by Extec – vítězství pro sebe urvali David Tomi a Gabriela Roberta Vítů

Neděle – finálové kolo
Až do posledního patu na osmnácté jamce se rvali o vítězství mladíci David Tomi a Timotej Formánek ve finálovém dni Altepro Trophy by Extec v Kynžvartu. Nakonec si mohl vítězně plácnout s caddym David Tomi. O vítězství Gabriely Roberty Vítů nebylo pochyb už o mnoho dříve.

Souboj o čelo v pánské kategorii se dnes zúžil především na dva mladé a dravé soupeře Davida Tomiho a Timoteje Formánka. David měl skvělý nástup, třikrát skóroval hned na začátku kola. Pak se hra největších favoritů vyrovnala a na sedmnáctce Formánek do těžké pozice zahrál birdie a stav byl srovnán.

Drajv na osmnáctce směrem k zámku přes dvěstěmetrovou vodní překážku zvládli oba. Příhru do greenu pak oba poslali do vysokého jetele v prohlubenině vlevo vedle greenu, opticky lépe Formánek. David Tomi svou příhru čipnul pár centimetrů za jamku a snadno doklepl do paru. Timy Formánek z hustšího porostu míček u jamky neubrzil a zbýval mu pětimetrový pat s lehkým breakem, aby si vynutil rozstřel. Pat mu o pár centimetrů nevyšel a David si mohl padnout do náruče se svým caddym, protože bylo vše jasné.

Vítěz David Tomi svou hru komentuje: „Celý flajt si dnes hru užil. Byla to výborná runda, bavilo nás to. Já měl skvělý nástup se třemi birdies, vytvořil jsem si maličký náskok ale Timy Formánek se nedal a tlačil co to šlo. Po celou dobu jsem se tady v Kynžvartu mohl spolehnout na železa, ale dneska mi trochu odešla ve druhé devítce. Zkomplikoval jsem si život na šestnáctce (bogey) i na osmnáctce, kde jsem netrefil green. Naštěstí mě zachránil skvělý čip. Napětí to ale bylo až do konce, to se divákům muselo líbit“ dodává sympatický mladík.

Ženám dominovala i dnes Gabriela Roberta Vítů, která zahrála náročné hřiště v paru ale i to jí bohatě stačilo na dominanci nad zbytkem startovního pole o 15 ran. Ke své hře dodala hodnocení: „Hrálo se mi dobře, hřiště bylo náročné a tvrdé, ale pokud se mi dařilo zasahovat fairwaye, vyhýbala jsem se potížím. Spolehnout jsem se mohla především na hru z týčka, slabší bylo patování. Kratší zaváhání jsem měla včera na prvních jamkách (double – double – bogey na jamkách 3 až 5) ale zvládla jsem to, byla jsem stále klidná a soustředěná. Hru svých soupeřek komentovat nechci ale přiznávám, že jsem doufala, že si co nejdřív vytvořím nějaký zajímavý náskok a pak už to dohraju v klidu, což se povedlo.“

Altepro Trophy by Extec se hrála od 8. do 10. září na hřišti v Kynžvartu, prize-money byly 300.000,- Kč a soutěž je vypsána pro muže i ženy, profesionály i amatéry. Event je zařazen do WAGR. Promotéry jsou Česká 1 (CzechOne) a GC Kynžvart.

Finálové pořadí:
Muži:
1. Tomi 214
2. Formánek 215
3. Tintěra 221

Ženy:
1. Vítů 216
2. Tauer 231
3. Lebová 235

Výsledky

 

David Tomi - foto Ivan PAggio
David Tomi

Sobota – 2. kolo
Další den za krásného počasí čekal na hráče a hráčky Altepro Trophy by Extec. V pánské kategorii se tentokrát pod par hřiště dostali čtyři hráči, nejlepší průběžné skóre má před finálovým dnem David Tomi (-2) před dnešním spoluhráčem Timotejem Formánkem (-1). Dámám i nadále dominuje Gabriela Roberta Vítů (144, even par).

Dnešní druhé kolo kombinovaného turnaje pro profesionály i amatéry se neslo v očekávání nástupu mladých perspektivních hráčů, ale ti se zatím tak docela neprosadili. Louis Klein donesl 84 (+12), když nastřílel osm na pětiparové trojce i čtyřparové šestce (dva auty). Pak už se výsledkově „pustil“. O něco lépe zahrál místní naděje Matěj Mňahončák s výsledkem 77 (+5) a na vedení mu z devátého místa schází propastných třináct ran. Celkem čtyři hráči dnes zahráli pod par hřiště.

Průběžný lídr David Tomi svou hru na kynžvartském hřišti komentuje: „Dneska byly ideální podmínky, i proto jsme ve flightu dva celkem zaskórovali. Šlo mi to z týčka i železy, maličko mi nechodily paty. Tam, kde jsem skóroval to bylo zpravidla doklepnutí po dobré příhře. Na zítřek mám v plánu hrát co nejlíp, nechci raději nic zakřiknout, pokud jde o umístění“. David zaznamenal pět birdie, na dvou obtížných jamkách (3 a 16) pak zaznamenal bogey.

Nejlepším profesionálem je zatím hrající bafuňář Lukáš Tintěra na třetím místě (+5).

Ženám dominovala i dnes Gabriela Roberta Vítů, která sice donesla 77 (+5) ale i tak vede o devět ran před Amálií Tauer a Kristinou Lebovou, které si prohodily pořadí ze včerejška a poslední dámský flight tedy půjde ve stejném složení jako dnes.

Kynžvartský šéf Martin Mňahončák turnaj komentuje: „Jsem rád, že konečně špičkoví čeští amatéři ukázali, že když se u nás hraje hlavou, dá se hřiště pod par zahrát. Těším se, že Tomi s Formánkem budou zítra předvádět podobné výkony a že bude na co koukat.“

Altepro Trophy by Extec se hraje od 8. do 10. září na hřišti v Kynžvartu, prize-money jsou 300.000,- Kč a soutěž je vypsána pro muže i ženy, profesionály i amatéry. Event je zařazen do WAGR. Promotéry jsou Česká 1 (CzechOne) a GC Kynžvart. Turnaj nemá cut a vrcholí finálovým dnem v neděli 10. září.

Pořadí po druhém dni:
Muži:
1.Tomi 142
2.Formánek 143
3.Tintěra 147

Ženy:
1. Vítů 144
2. Tauer 153
3.  Lebová 154

Leaderboard

 

Tim Formánek - foto Radovan Vrátný
Timotej Formánek

Pátek – 1. kolo
Zuby dnes vycenilo na účastníky Altepro Trophy by Extec kynžvartské hřiště. Kombinace vysokých roughů a nárazového větru řádně prověřila českou amatérskou golfovou špičku, která si dala dostaveníčko v Západních Čechách. V pánské kategorii se par hřiště nepodařilo zdolat nikomu, mezi ženami pak pouze Gabriele Robertě Vítů.

Nejlépe se s nástrahami hřiště vypořádali mezi muži Timotej Formánek a David Tomi. Oba do klubovny přinesli shodně výkon 73 (+1). Timotej Formánek k dnešní hře dodal komentář: „Šel jsem do dnešní hry s tím, že chci hrát co nejvíc parů. Věděl jsem, že hřiště bude těžké a navíc dost foukalo. Dobře jsem pálil z týčka, horší už byly příhry do greenů, tam jsem nebyl tak přesný, jak bych si přál. I tak jsem si vytvářel birdie šance ale málo jsem jich proměnil. Ještě je ale hodně golfu před námi, zítra už se hraje podle výsledků z dneška, takže bude v našem flightu dobrá atmosféra, na to se těším“.

Za shodně prvními Formánkem a Tomim se na třetím místě umístil  Adam Kása (74), nejlepším profesionálem je hrající funkcionář Lukáš Tintěra na děleném čtvrtém místě (76).

Ženám dominovala Gabriela Roberta Vítů, která donesla do klubovny velmi slušných 67 a před dalšími koly si vytvořila náskok šesti ran před Kristinou Lebovou.

Šéf promotérské společnosti Česká 1 Pavel Krenk komentuje: „Podmínky dnes byly zdánlivě ideální, slunečno a teplo. Ve skutečnosti se však ukázalo, že správně připravené hřiště nedá nikomu nic zadarmo a že dokáže hráče prověřit jaksepatří. Byl jsem zvědav na české „mladé pušky“, hoši se sice zdaleka neztratili ale myslím, že teprve v dalších dnech ještě ukáží, co v nich všechno je a s hřištěm se poperou ještě lépe.

Altepro Trophy by Extec se hraje od 8. do 10. září na hřišti v Kynžvartu, prize-money jsou 300.000,- Kč a soutěž je vypsána pro muže i ženy, profesionály i amatéry. Event je zařazen do WAGR. Promotéry jsou Česká 1 (CzechOne) a GC Kynžvart. Hlavním rozhodím je Dalibor Procházka.

Pořadí po prvním dni:

Muži:+

  1. Timotej Formánek a David Tomi 73
  2. Adam Kása 74

 

Ženy:

  1. Gabriela Roberta Vítů 67
  2. Kristina Lebová 73
  3. Amálie Tauer 76

Leaderboard

 

green foto Ivan PaggioÚvod
Novinkou v kalendáři letošního profesionálního ale i amatérského golfu je třídenní turnaj Altepro Trophy by Extec odehraný v termínu 8. – 10. září v západočeském Kynžvartu. Společná akce promotéra Česká 1 a kynžvartského hřiště chce oslovit jak muže, tak ženy. Pro amatéry je atraktivní zařazení podniku do WAGRu a profesionály zase láká prize-money ve výši 300.000,- Kč.

Promotérská společnost Česká 1 od samého počátku hledá cesty, jak podpořit golfový růst především mladých českých golfistů. Dalším projektem v tomto úsilí je společný event s provozovatelem kynžvartského hřiště s názvem Altepro Trophy by Extec. Na první týden v září je připraven kombinovaný turnaj pro 144 profesionálů i amatérů obou pohlaví. Startovné je jednotné, ve výši 3.000,- Kč a účastníci v něm mají i cvičné kolo ve čtvrtek 7. září.

Pavel Krenk, šéf promotérské společnosti Česká 1 k novému modelu uvádí: „Od počátku bylo cílem našich snah hledat způsoby, jak motivovat mladé české hráče ke golfovému růstu. Při hledání smysluplného modelu pro letošní rok jsme se dohodli s majitelem kynžvartského hřiště, že vytvoříme pro české hráče a hráčky zajímavý event v termínu, kdy nejsme v kolizi s žádným jiným turnajem. Těšíme se na zájem především mladších hráčů, hladových po dobrých výsledcích a jsme přesvědčeni, že na tradičně skvěle připraveném hřišti uvidíme špičkové výkony“.

Prize-money se dělí následujícím způsobem: muži 200.000,-, ženy 100.000,-, vypláceno v hotovosti ihned po skončení turnaje.

Registrace proběhne na serveru ČGF.

Časový pořad:
Středa 6. září – společné akce promotérů a partnerů
Čtvrtek 7. září – cvičné kolo (nutná registrace tee-time předem!)
Pátek 8. září – 1. kolo turnaje
Sobota 9. září – 2. kolo turnaje / cut
Neděle 10. září – finálové kolo turnaje

Zdroj: Golf.cz

Foto: Relmost – Ladislav Adámek