LET – Spilková v Holandsku na Deloitte Ladies Open osmadvacátá

Klára Spilková - foto © Ivan Paggio

Ladies European Tour – Deloitte Ladies Open, Amsterdam, Holandsko(19. – 21.6.2015, bez časového posunu)

Neděle – poslední kolo
Spilková zahrála v posledním kole svůj nejlepší výsledek na turnaji  72 ran, jednu pod par. V první devítce hrála jedno double bogey, dvě bogey a čtyři birdie, v druhé devítce dvě birde a bogey na závěr. Výsledek ji posunul dopředu na konečné 28. místo (+2).

Způsobem start cíl zvítězila domácí hráčka Christel Boeljon (-10) . Vedla od prvního kola a Deloitte Open vyhrála s náskokem čtyř úderů nad dvojicí se skore -6, tvořenou Dánkou Pedersen a Finkou Wikström.

Další pozice: 4. Andre (-5), 7. Clyburn (-4), 10. Reid (-3), 22. Davies (+1), 40. Boulden (+4), 54. Nocera (+6).

Spilková má za sebou v sezóně 2015 pět turnajů, ve všech prošla cutem a neskončila hůře něž na 48. místě.

“Během posledního kola kromě silného větru přibyl ještě déšť. Zahrála jsem dnes hodně birdie, ze kterých mám radost. Velmi mě mrzí double bogey na jamce č. 3, kde jsem kromě dvou úderů z bunkeru ještě utopila míček. Přesto mám radost, ze své hry a příště určitě zahraji líp,” píše z Holandska Spilková.
“Další turnaj se hraje na hřišti Buckinghamshire Golf Club, které mám ráda. Jako caddy mne bude doprovázet Zuzka Kamasová. Při US Open kvalifikaci jsme si hřiště dobře prohlédly, věřím v dobrý výsledek,” informuje česká hráčka.

Příštím turnajem Spilkové je ISPS Handa Ladies European Masters v anglickém Buckinhamshire 2. – 5. července. Loni zde česká hráčka skončila na 33. místě.

Konečné Top 10

VyslDeloitte15_3k

 

SpilkovaKlara201539
Klára Spilková

Sobota – 2. kolo
Česká hráčka začínala po obědě z desátého odpaliště. V první devítce zahrála bogey na třinácté a double bogey na čtrnácté jamce. V druhé devítce zahrála birdie na první a třetí jamce, na páté přišlo další bogey a hru uzavřela bogey na poslední jamce. Celkem 76 úderů, o tři více než předchozím kole a pozice na 39. místě (+3).

S celkovým skore +3 projde Spilková s rezervou cutem. Aktuální hodnota je +5.

V čele zůstává Holanďanka Christel Boeljon (-8) s náskokem tří úderů před Jihoafričankou Stacy Lee Bregman (-5).

Další pořadí: 10. Booth (-2), 13. Davies (-1), 18. Reid (E), 30. K. Walker, Madsen (+2), 49. Nocera (+4).
Cutem neprošly: Westin, Balikoeva, T. Johnson, Parker, Brewerton, Broch Larsen, Popov.

“Po druhém kole v Holandsku jsem na 39. místě”, konstatuje Spilková. “První den nám tu dost fučelo a trochu pršelo, tím pádem bylo toto linksové hřiště dost náročné. Měla jsem radost ze včerejšího výsledku, protože jsme hrála velice dobře a solidní rány,” popisuje první kolo česká hráčka. “Dnes má hra už nebyla tolik konzistentní a udělala jsem pár chyb. Zato jsem dala krásné birdie na 3. jamce, kdy jsem zavěsila patnáctimetrový putt. Na zítřek se jako vždy těším a budu hrát dobrý golf,” uzavřela naše nejlepší golfistka.

Do posledního kola vyrazí Spilková v neděli v 9:33 ve flightu s Belgičankou Chloe Leurquin a Fancouzkou Ariane Provot.

Top 10 druhého kola
VyslDeloitte15_2k

 

SpilkovaKlara201514
Klára Spilková

Pátek – 1. kolo
Spilková s v prvním kole vedla  dobře. V první devítce zapsala dvě birdie a jedno bogey. V druhé devítce hrála šest parů v řadě od 10. do 15. jamky, na šestnácté jamce přišlo druhé bogey. První kolo za 73 úderů, v paru a 17. místo (E).

Vede Hoanďanka Christel Boeljon (-4).

Další pozice: 8. Clyburn (-1), 8. Keating, Skarponord (-1), 28. K. Walker (+1), 58. Davies, Parker (+3), 74. Lindner, Brewerton, Nocera (+4), 89. Boulden, Popov (+5), 107. Schaeffer, Balikoeva (+7).

Top 10 prvního kola

VyslDeloitte15_1k

 

Před turnajem
Sedmým turnajem sezóny Kláry Spilkové (včetně dvou kvalifikací) je otevřené holandské mistrovství Deloitte Ladies Open. Tříkolový šampionát se koná  v hlavním městě Amsterdamu o víkendu 19. – 21 června.

Na tento turnaj má Spilková nemilou vzpomínku z prvního roku své profesionální kariéry. V roce 2011 hrála v Rotterdamu 87 úderů a tehdy ji pořadatelé po prvním kole nepustili dál kvůli pravidlu skore vyšším než 14 ran nad par. Dva roky tuto akci vynechávala. Na holandské mistrovství se vrátila loni a spravila si chuť, když skončila na skvělém 13. místě (E).

Hraje se na hřišti The International vedle amsterdamského letiště Shiphol s parem 73.

Přihlášena je téměř celá evropská špička. Nechybí ikona Davies, T. Johnson, Madsen, Larsen Nocera, Pretswell, Reid, K.Walker, Parker, Lindner, Clyburn, Keating, Booth, Boulden, Balikoeva. Chybí snad jenom Charley Hull.

Spilková vstoupí do turnaje ze 44. místa Order of Merit. Jako caddy ji tentokrát provází kouč české reprezentace Keith Wiliams.

Turnaj má dotací 250.000 Eur, zhruba sedm milionů českých korun.

První dvě kola půjde Spilková ve flightu s Italkou Dianou Luna a Skotkou Viki Lang. V pátek startují z jedničky v 8:55, v  sobotu z desítky ve 13:25.

Odkazy: The InternationalHřiště na satelitní mapěStránky turnaje … Stránky Kláry Spilkové Facebook Kláry Spilkové

.