23 středoškolských družstev se utká o putovní ART ECON Středoškolský pohár

 

Po dvou ročnících poznamenaných vládními pandemickými opatřeními se konečně koná Středoškolský pohár opět ve své plné síle.

 

V pondělí, 25.9.2023, se ve Vinoři postaví na start již 17. ročníku celkem 23 družstev ze všech koutů naší republiky. Na startu budou obhájci ze spolupořádající školy, tradiční matadoři jako třeba Gymnázium Jana Palacha z Prahy, Nový PORG a nebo třeba Gymnázium Brno Bystrc. Nově ve startovním poli přivítáme např. Gymnázium Duhovka, VOŠ A SŠ strojní z Děčína a nebo třeba American Academy.

 

Své domovské školy budou reprezentovat opravdového hvězdy českého juniorského golfu amajitelé plusových handicapů David Tomi, Timotej Formánek, Nela Trávníčková nebo Ester Barcalová. Jdou tak ve šlépějích svých slavných předchůdců. Na start této akce svého času stáli Filip Mrůzek, Klára Spilková, Jana Melichová nebo Tereza Kousková a další dnes již profi hráči a hráčky.

 

Patronem letošního ročníku je, slavnostní odpal zlatým putterem věnovaným španělským králem Juanem Carlosem provede a českou státní hymnu na úvod akce zazpívá, vášnivá golfistka a sólistka Sempreoper v Drážďanech Štěpánka Pučálková.

 

Nad soutěží drží záštitu Český olympijský výbor. Promotérem akce js společnost Ingolf. Spolupořadateli jsou Česká golfová federace a ART ECON SŠ a VOŠ Praha.

 

Hlavním partnerem akce je Česká podnikatelská pojišťovna. Hlavním rozhodčím je Dalibor Procházka.

 

Propozice i letos umožňují start i školním družstvům obsahujícím žáky druhých stupňů základních škol, či prvních 4 ročníků osmiletých gymnázií. Spodní věková hranice tak není 15 let, jako to bylo v minulosti, ale věk adekvátní nastoupenému druhému stupni ZŠ popř. „primy“ na osmiletém gymnáziu. Starší žáci pak hrají z kratších odpališť.

 

Soutěžní systém zůstává nezměněn. Počítají se dva nejlepší výsledky ze tří na jamce bez vyrovnání.

 

Na start se postaví také 7 jednotlivců, kteří nemají na svých školách dostatek hrajících spolužáků. Do Vinoře se tak sjede přes 70 juniorských hráčů.

 

Vše ostatní najdete na FB Středoškolský pohár.

 

Zdroj: Ingolf