2. Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Dýšině – vítězí Pospíšil a Koželuhová

ČGF – 2. Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour, Plzeň Dýšina (19. – 21.5.2023)

Neděle – 3. kolo
Muži
Cutem prošlo do posledního kola 45 mužů, z toho 13 profesionálů. Profesionál Michal Pospíšil zkompletoval tři skvělá kola 70,71,70 na konečný výsledek 211 ran, pět pod par a zvítězil o čtyři údery před amatérem Václavem Tichým  (-1). Třetí skončil fenomén českého golfu čtrnáctiletý amatér Louis Klein (E).
Pospíšil získal za vítězství odměnu 55.000 Kč.

Další umístění 4. Daněk, Matyáš Zapletal, (+2), 4. Matouš Zach, Jakub Janda (+3), 8. Lavoie, Šimon Zach (+6), 10. Kořínek, Pavouček (+8), 12. Tomi (+10), 19. Páleník (+14), 36. Lukáš Janda (+23), 37. Bystřický (+25).

Výsledky muži

Ženy
Do finálového kola prošlo cutem 21 žen, z toho všechny tři zúčastněné profesionálky.
Skvělým finišem se čtyřmi birdie a dvěma bogey, 70ti ranami přeskočila profesionálka Tereza Koželuhová po dvě kola vedoucí profesionálku Kateřinu Vlašínovou a zvítězila o tři údery (E). Vlašínová skončila druhá (+3). Třetí místo obsadila amatérka Adéla Tarantová (+5).
Koželuhová získala za vítězství odměnu 36.000 Kč

Další umístění: 4. Váchová (+9), 6. TAuer (+10), 9. Lebová (+16), 15. Křenková (+2 (+21),  17. Fabiánková (+24).

Výsledky ženy

Kateřina Vlašínová a Michal Pospíšil - foto Ivan Paggio
Kateřina Vlašínová a Michal Pospíšil

Sobota – 2. kolo
Muži
Nejnižší skore dne, 71 ran zahrál Michal Pospíšil a spolu s Václavem Tichým vedou po druhém kole 2. RB COGT (-3). Na třetím místě je Matouš Zach (-1), mladší bratr Šimona. Ten o o ránu zpět dělí 4. místo s Louisem Kleinem a Jakubem Jandou (všichni +1).
Sedmou pozici dělí Matyáš Zapletal, Štěpán Daněk a Dominik Pavouček (+3) .
Stanislav Matuš je na 12. místě (+5), Aleš Kořínek zaujal 15. pozici (+7).

Další pozice: 10. Lavoie, Hejlek (+4), 17. Tomi (+8), 24. Páleník (+13), 26. Vysušil (+14).
Cutem neprošli:  Jeřicha, Šebrle.

Leaderboard muži

Ženy
V soutěži žen vede profesionálka Kateřina Vlašínová (+1). Hrála jedno birdie a čtyři bogey, 75 ran. Druhé místo dělí profesionálka Tereza Koželuhová s amatérkou Adélou Tarantovou (+2).

Další pozice: 4. Váchová (+3), 5. Tauer (+5), 7. Křenková (+9), 8- Frýdlová (+10), 10. Lebová (+11).
Cutem neprošly: Csicsayová, Otiepková.

Leaderboard ženy

Úvod
Druhý z pětidílného programu otevřených turnajů pro České golfová federace muže a ženy  se uskuteční na hřišti Greensgate Golf Clubu v Plzni Dýšině.

Na startu bude 143 hráčů, z toho osmnáct  profesionálů a tři profesionálky.

Hrají profesionálové Michal Pospíšil Štěpán Daněk, Jakub Bareš, Kateřina Vlašínová, Tereza Koželuhová a  Michaela Fabiánková.
Dále na staru budou: Kořínek Matuš, Bystřický, Zapletal, Pavouček, Lavoie, Klein, Tomi,  Lebová, Křenková, Csicsayová, Váchová, Tarantová, Frýdlová.
Neúčastní se vítězové prvního turnaje na Zbraslavi Filip Mrůzek, který hraje na Challenge Tour a Denisa Vodičková.

Hřiště Greensgate v Dýšině má par 72 a délku 6.244 metrů pro muže a 5.496 metrů pro ženy.

Hrají se  tři kola na rány s cutem po dvou kolech do světového žebříčku World Amateur Golf Ranking (WAGR) a do celkového Order of Merit PGA Czech. Prize money 300.000 Kč se rozdělí na 200.000 Kč určených pro první deset mužů a 100.000 Kč pro prvních pět žen.