Czech PGA Strokeplay Championship 2018 – Mistrovství PGAC na rány – mistry jsou Cafourek a Krásová

Czech PGA – Czech PGA Strokeplay Championship, Mezinárodní mistrovství PGA České republiky na rány, Kácov (3. – 4.6.2018)

Neděle – 2. kolo
Jan Cafourek a Kateřina Krásová se v Kácově stali mistry české PGA na rány pro rok 2018.  Cafourek zahrál dvakrát 70 ran (-4) a vyhrál o ránu před Filipem Mrůzkem (-3) o dvě před dvojicí Sebastijan Ajster a Petr Nič na třetím místě (-2). Za vítězství získal prémii 37.000 Kč.

O mistryni rozhodla rozehrávka mezi čerstvou profesionálkou Kateřinou Krásovou a Evou Koželuhovou, které obě skončily na skore +12. Na druhé jamce play-off zvítězila Kateřina Krásová. Získala své první peníze jako profesionálka – 12.500 Kč.

Další umístění: 5. Lieser (-1), 6. Tintěra (E), 7. Dostál, Siakala (+3), 9. Kořínek, Švajlen, Babický (+4), 12. Popsíšil (+6), 13. Perez, Sedláček (+7), 15. Příhoda, Nový (+9), 19. Suchan (+11), 27. Velenský (+14), 30. Šebrle (+19).

Jan Juhaniak

Souběžně s mistrovstvím proběhl turnaj Czech PGA Senior Tour. Zvítězil Jan Juhaniak  (+1) před Jiřím Seifertem (+8) a Karlem Burešem (+11).

V prvním kole byli nejlepší Petr Nič, Eva Koželuhová a Denisa Sobotková
Nič má na kontě jeden eagle na 9. jamce, čtyři birdie a dvě bogey, 68 ran, čtyři po parem. Vede o dvě rány před Janem Cafourkem (-2) na druhém místě a o tři před Filipem Mrůzkem a Slovincem Sebastijanem Ajsterem, kteří sdílí třetí pozici (-1).

Další pozice: 7. Lieser, Babický (+1), 13. Kořínek (+3), 16. Suchan, Dostál (+5), 21. Švajlen (+7), 28. Šebrle, Němeček (+9).

Koželuhová a Sobotková donesly shodně 78 ran (+6). Na třetí pozici je novopečená profesionálka Kateřina Krásová (+7).

Úvod
Mistrovství české PGA na rány se uskuteční od neděle 3. do pondělí 4. června v Panorama Golf Resortu v Kácově. Mistrovství se účastní 50 mužů a 5 žen.

O titul mistra budou hrát Mrůzek, Cafourek, Pospíšil, Kořínek, Nič, Siakala nebo Šebrle. V ženské kategorii se představí pět hráček, včetně novopečené profesionálky Kateřiny Krásové.

V mužské kategorii bude obhajovat loňský titul Filip Mrůzek, ženský titul je k dispozici. Úřadující mistryně Karolína Vlčková obhajovat nepřijede, kvůli účasti na Symetra Tour v USA.

Hrají se dvě kola na hřištích Forest a Meadows Panorama Golf Resortu. Muži hrají z černých a ženy z modrých odpališť.

Hraje se podíly z dotace 300.000 Kč. Vítěz obdrží 45.000 Kč. Na vítězku ženské kategorie čeká odměna 15.000 Kč.

Ředitelkou turnaje je Barbora Barcalová, hlavním rozhodčím Jan Šonka. Rozhodčí jsou dále Víťa Štrouf a Adam Kratochvíl.

Turnaj je zároveň kvalifikací pro turnaj Moneta Czech PGA Tour 2018 na Albatrossu 9.-10.7.2018 (Prize money 400.000,- CZK). Účastnit se bude prvních 25 mužů (PRO), 3 ženy (PRO). Soutěžní výbor si nechává 2 divoké karty pro individuálně pozvané