Vlčková se Spilkovou neprošly na Symetra tour cutem

České profesionálky Klára Spilková s Karolínou Vlčkovou startovaly v tomto týdnu na turnaji Carlisle Arizona womens golf classic, který je součástí Symetra tour. Ani jedna z českých hráček ovšem neprošla cutem.

Kláře Spilkové se nepovedlo především první kolo, ve kterém obešla hřiště za 79 ran (+7). Zaznamenala totiž triple bogey na čtyřparové dvojce a bogey na dalších pěti jamkách, zaskórovala pouze na osmnátce zásluhou birdie. Ve druhém kole už to bylo přeci jen o něco úspěšnější kolo – čtyři birdie a pět bogey dalo dohromady 73 ran (+1). Celkové skóre +8 však stačilo pouze na 117 místo, cut byl na úrovni even par.

Pod tuto hranici se nedostala ani Karolína Vlčková, která zaznamenala dva výsledky 74 ran (+2). V prvním kole šla 16 parů a dvě bogey, v tom druhém k dvěma birdie přidala jedno bogey a jedno triple bogey. Celkové skóre +4 tak znamenalo 94. pozici.

Po dvou kolech vede irská amatérka Olivia Mehaffey, která hřiště v Arizoně obešla za 69 a 64 ran, vede s náskokem dvou ran před trojicí pronásledovatelek.

Autor: Martin Kovařík