Spilková na ISPS Handa Vic Open neprošla druhým cutem

LPGA – ISPS Handa Vic Open, Barwon Heads, Victoria, Austrálie
(6. – 9.2.2019, +10 hodin)

Sobota – 3. kolo
Po dvou skvostných kolech šest a jeden úder pod par, porazil Spilkovou brutální vítr na Beach Course, kde startovala z 10. odpaliště. Ve třetím kole  ohýbal vlajky a měnil dráhu míčů. Spilkovou podmínky zaskočily. V první devítce hrála na prvních pěti jamkách čtyři bogey, v druhé devítce další tři bogey a jediné birdie, celkem 78 ran, šest nad par.
Sice hladce prošla prvním cutem pro 60 hráček, mezi 35 hráček druhého cutu se už však nevešla. Po dohrání je v páté desítce pořadí, dva údery od postupu a v turnaji skončila.

Vedoucí hráčkou s plným počtem jamek je Kanaďanka Alena Sharp (-10).

Spilková se nyní přesune o 700 kilometrů na severozápad do Adelaide, kde se příští týden účastní ženského Mistrovství Austrálie  – ISPS Handa Women’s Australian Open.

Leaderboard

Pátek – 2. kolo
Druhé kolo začínala Spilková na desátém odpališti obtíženějšího Beach Course. První devítku se dvěma birdie a jedním bogey hrála jednu pod par, druhou s jedním birdie a jedním bogey v paru. Celkem 71 ran, ránu pod parem. Ustoupila na 20. místo (-7).
Česká hráčka hladce prošla prvním cutem pro 60 hráček do sobotního kola. Po něm bude proveden další cut pro 35 nejlepších pro nedělní finále.

Vedení udržuje vítězka minulého Gainbridge LPGA Švédka Maddalene Sagstrom (-13). Na druhou pozici se čistými osmi berdíky, pětašedesáti ranami vyhoupla Američanka Ally McDonald (-12). Na třetí pozici se sešly domácí Robyn Choi, Korejka Cho a Švédka Strom (všechny -10).

Obhájkyně loňského vítězství Céline Boutier (-1) neprošla cutem. Hranice prvního cutu pro 60 hráček je -3.

Další pozice: 6. Minjee Lee, HY Park (-9), 11. Lee6 (-8), 20. Maguire (-7), 26. Lin (-6), 38. Reid, Ryu (-4), 48. De Roey, Van Dam, Inbee Park (-3).
Prvním cutem neprošly: Lewis, Schechter, Valenzuela, Kerr, Weawer, Henseleit, Hedwall, Davies, Szokol, Lindberg, Nomura, Recari, MacLaren, Skarpnord, Woods.

Třetí a čtvrté kolo se odehrají na Beach Course. Spilková startuje v sobotu v 02:40 našeho času z 10. odpaliště.
Golf Channel vysílá průběh turnajů žívě od 03:30.

Leaderboard

Čtvrtek – 1.kolo
Spilková zahájila svoji účast na ISPS Handa v australském Barwon Heads senzačně.
Po šesti jamkách v paru začala na hřišti Creek Course sázet jenom berdíky a do 16. jamky  byla šest ran pod parem. Poslední dvě jamky dohrála poklidně v paru. S výsledkem 67 ran je  v Top 10 na 6. místě (-6).
Vedou Švédka Maddalene Sagstrom a Korejka Haeji Kang (obě -8). O třetí pozici (-7) se dělí Chien, Strom a Moore.

Další pozice: 6. Phatlum, Davies, Lin (-6), 22. Lee6 (-4), 28. Minjee Lee, Kerr, Maguire, Valenzuela (-3), 41. Inbee Park (-2), 61. Ryu, Henseleit (-1), 80. Reid, De Roey, Woods (E), 92. Skarpnord (+1), 108. MacLaren (+2), 118. Nomura (+3).

Leaderboard

 

Zdroj: www.golf.cz