Matus
Stanislav Mauš

PGA of Germany – Pro Golf Tour, Open Tazegzout 2017, Agadir, Maroko (29. – 31.3.2018, časový posun -1 hodina)

Sobota – finálové kolo
Stanislav Matuš vybojoval skvělé 7. místo (-4), Filip Mrůzek skončil na 31. pozici (+2).
Matuš zahrál finálové kolo pět birdie a tři bogey, 70 úderů, dva pod par. Po kolech 73,69,70 (-4) se vešel do Top 10 na 7. pozici.
Filip Mrůzek hrál v posledním kole tři birdie, dvě bogey a dvě double bogey, 75 ran, tři nad par. Výsledek odsunul českého hráče na konečnou 31. pozici (+2).
První tři místa získali Francouzi. Zvítězil Romain Bechu (-8) před Stanislasem Gautierem (-7) a Franckem Dauxem (-6).

Konečné výsledky

.

Stanislav Matuš

Pátek – 2. kolo
Dobře Mrůzek, vzestup Matuše a pád Cafourka. Ze sedmi Čechů dva prošli cutem.

Stanislav Matuš po slabším prvním kole zvedl druhý hrací den hlavu. Zahrál čtyři birdie a jediné bogey, skvělých 69 ran, tři pod par. Vylétl o několik desítek výše výsledkovou listinou na 9. místo (-2) a s rezervou tří úderů postoupil do finálového kola.

Filip Mrůzek zahrál první devítku jeden úder pod parem se třemi birdie a dvěma bogey. V druhé devítce zapsal jenom jedno bogey a kolo došel za 72 úderů, v paru. V dohrávaném kole mu patří 12. místo (-1) a také postoupil do sobotního finále.

Prudký pád zažil Jan Cafourek. Ve flightu se Stanislav Matušem startoval  z desítky odpaliště. V první devítce zahrál pět bogey a jediné birdie. V druhé devítce to nebylo o moc lepší, hrál jedno double bogey, dvě bogey a jediné birdie. Celkem 79 ran, sedm nad par. S celkovým skore +6 neprošel cutem a v turnaji končí.

Cutem neprošli další čtyři Češi: Michal Pospíšil (+4), Cyril Suk (+6), Martin Příhoda (+8) a Daniel Suchan (+18).

Vede Němec Fabian Becker (-8). O druhé místo (-5) se dělí Francouzi Romain Bechu a Oliv Rozner.

Leaderboard

MruzekCafourek129sv
Filip Mrůzek a Jan Cafourek

Čtvrtek – 1. kolo
V první kole se z Čechů nejlépe předvedli Jan Cafourek a Filip Mrůzek. Oba přinesli 71 ran, jednu pod par a jsou na 21. místě (-1)
Jan Cafourek startoval z desítky. Po devíti jamkách měl zapsané čtyři birdie a sdílel vedení turnaje. Druhá devítka začala birdie a Cafourka dostala do čela leaderboardu. Pokazil se však závěr. Na posledních čtyřech jamkách nabral Cafourek čtyři údery navíc, které srovnaly konečné skore na 71 (-1).
Filip Mrůzek také startoval z desítky a první devítku díky třem birdie hrál tři rány pod par. V druhé devítce se už tolik nedařilo. Birdie už padlo jenom jedno a bohužel přibylo jedno double bogey a bogey. V součtu 71 ran, jednu pod par.

Z desítky startoval i Stanislav Matuš. Po dvou birdie a jednom double bogey byl po devíti jamkách v paru. V druhé devítce už zapsal jenom jedno bogey a skončil na výsledku kola 73 ran, jednu na parem. Je na 46., místě pořadí (+1), jeden úder za předpokládanou hranicí cutu.

Michal Pošpíšil vycházel z jedničky. Prvních osm jamek hrál samé pary a na devítce bogey. V půlce kola byl ránu nad parem.V druhé devítce přidal dvě birdie, dvě bogey a jedno double bogey. Celkem 75 ran a 69. místo (+3). Pozici dělí mimo s Martinem Příhodou a dalšími.

Cyril Suk hrál 76 ran, 86. místo (+4) , Daniel Suchan 80 ran, 114. místo (+8)

Leaderboard

.

GreenSeaÚvod
Stanislav Matuš, Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Michal Pospíšil, Martin Příhoda, Cyril Suk a Daniel Suchan se v Agadiru účastní předposledního turnaje marocké série Tazegzout Open. Turnaj následuje jen s jednodenní pauzou po skončení předchozího Ocean Open.

Loni se turnaje účastnil pouze Stanislav Matuš. Pro žaludeční potíže však musel v prvním kole odstoupit.

Hraje se na překrásném, před čtyřmi roky otevřeném linksu Tazegzour Golf Course na břehu Atlantického oceánu. Hřiště má par 72 a délku 6.765 m.

Na žebříčku Order of Merit Pro Golf Tour jsou Češi umístěni:
26. Cafourek – 4. turnaje
36. Mrůzek – 3. turnaje
57. Suk – 6. turnajů
62. Pospíšil – 5. turnajů
63. Příhoda – 6. turnajů
80. Matuš – 2 turnaje (hraje už vyšší Challenge Tour)

Open Tazegzout má dotaci 30.000 eur, pro vítěze je připraveno 5.000 Eur. Cut pro 40 hráčů a dělená místa provede pořadatel po druhém kole.