Sára Kousková předvedla na AMUNDI Czech Ladies Challenge kolo z říše snů

Česká amatérka Sára Kousková se dostala po prvním kole do suverénního vedení turnaje LET Access Tour s názvem AMUNDI Czech Ladies Challenge, které se hraje v tomto týdnu na Konopišti. Kousková totiž nasázela výsledek 64 ran, když druhou devítku zahrála za úžasný 29 úderů.

Na první devítce takové kanonádě v podání Kouskové ještě nic nenasvědčovalo, po pěti jamkách byla jednu nad par, ale pak přišlo birdie na šestce a sedmičce. Druhá devítka pak byl doslova skórovací uragán – pět birdie a jeden eagle znamenaly celkový výsledek -8. “Golf dnes opět ukázal svou nepředvídatelnost a to v plné své kráse! Pomalejší start, brzké bogey po trojputtu, pak však přišla dvě birdie jen na doklep a delší par putt na devítce, což uzavřelo první devítku s pohodovou náladou. Na druhé přišly přesné rány do greenu až vše vyvrcholilo hole-outem na patnáctce,” říkala pro web pga.cz vedoucí žena prvního kola Sára Kousková.

Ta vede s obřím náskokem pěti ran před dvojicí golfistek ze zahraničí, ale velmi dobře si vedly i další Češky, Kristýna Frýdlová zahrála 70 ran (-2), stejně jako Patricie Macková., Tereza Melecká obešla hřiště v paru, stejně jako Jana Melichová, Hana Ryšková, Tereza Koželuhová a Agáta Vahalová. O finálové kolo však budou bojovat i další české hráčky, protože turnaj je zatím, kromě prvního místa, velmi vyrovnaný.

Text: Martin Kovařík.
Foto: praguecitygolf.cz