Renocar Czech PGA Austerlitz & Golf Magazine Trophy – zvítězil Mrůzek

MruzekSlavkovKabat
Filip Mrůzek

PGAC – Renocar Czech PGA Austerlitz & Golf Magazine Trophy, Slavkov (15. – 17.5.2016)

Úterý – 2. kolo
(R. Vrátný – Czech One) Až do rozstřelu dospěl turnaj Renocar Czech PGA Tour Austerlitz & Golf Magazine Trophy hraný ve Slavkově. V něm prokázal lepší nervy Filip Mrůzek, který hned na první rozstřelové jamce o ránu porazil Aleše Procházku.

Famózně dnes začal Aleš Procházka – na prvních čtyřech jamkách zapisoval birdie, takže se ocitl v čele turnaje. Zaskóroval ještě na sedmičce, desítce a patnáctce, bohužel se však zároveň nevyvaroval čtyř chyb. Celkový součet 139 pro něj znamenal průběžné vedení až dokud na poslední jamku nedošel Mrůzek. Ten věděl, že na poslední jamce musí útočit, skvěle zadrajvoval a příhru posadil na metr k jamce. Krátký pat proměnil, takže se vynutil prodloužení. V něm zahrál Procházka na pětiparové jedničce na fairway, s dobrým přístupem k jamce. Bohužel druhá rána mu skončila v roughu nad bunkrem a příhru k jamce si nechal krátkou. Mrůzek i přes první ránu do roughu skvěle přihrál rovnou na green a dlouhým patem k jamce si vytvořil šanci. Využil ji a mohl slavit vítězství v turnaji.

Vedoucí hráč prvního kola Aleš Kořínek se v druhém kole zhoršil o šest ran a končil na konečném 8. místě (E).

Výkon dne (-5) přinesl mladý slovenský hráč Ján Friesz. Svou hru okomentoval: „Samozřejmě se mi hrálo dobře, měl jsem výborný flight. Šel jsem do hry s tím, že potřebuji co nejlepší výsledek. Rozhodující bylo, že jsem minul jenom jednu fairway, šestnáctkrát jsem dal green v regulaci. Nevytvářel jsem si prostor na chyby, nedal jsem ani jedno bogey. Počasí mi nevadilo, hodně mi dnes pomohl můj caddy.”

Nedařilo se Lukášovi Tintěrovi. Zahrál celkem 11 bogey a pouhé tři biride. Bbylo na něj až 37. místo (+10).
Vítěz dubnového kvalifikačního turnaje na Ypsilonce Marek Siakala byl z turnaje diskvalifikován kvůli nedostavení se na start.

Z žen byla nejlepší amatérka Kateřina Vlašínová. Výkonem 74,72 (+2) získala skvělou 12. pozici mezi sedmi desítkami hráčů.

Další pozice: 3. Gál (-4), 5. Lieser (-2), 10. Matuš (+1), 17. Švajlen (+3), 37. Šebrle (+10),

Mrůzek ke své dnešní hře poznamenal: „Dnes se mi hrálo dobře, i když mi nevycházely paty. Po patnácti jamkách jsem byl dnes v paru a z průběžného leaderboardu jsem věděl, že jsem tři rány za prvním místem. Zkusil jsem tedy zaútočit a vyšlo to. Na šestnáctce jsem dokonce atakoval eagle, na sedmnáctce mi pak vyšel snad patnáctimetrový pat, který jsem víc než metr a půl nahrával. Byla to moje rána dne. Na osmnáctce jsem pak už jen metrovým patem potvrdil. No a v rozstřelu mi to prostě vyšlo líp než Alešovi. Dneska jsem dobře hrál dřevy, občas jsem byl nejistý železy, ale nevytrestalo mě to. Za dva dny jsem minul jenom pět fairwayí, což byl v tomto větru základ výsledku. Rovnou odtud odjíždím do rakouského Haugschlagu, kde se hraje turnaj ProGolfTour.“

Konečné Top 10:

VyslPGACAusterlit16_2k

Leaderboard

.

KorinekModry1250
Aleš Kořínek

Pondělí – 1. kolo
Nejlépe se uvedl Aleš Kořínek. Šest birdie a tři bogey znamenají 69 ran, tři pod par slavkovského hřiště a vedení po prvním kole. O ránu zpět se na druhé pozici (-2) shromáždili Marek Siakala, Filip Mrůzek a Aleš Procházka. Start se nepodařil Stanislavu Matušovi. Dvě birdie, dvě bogey a dvě double bogey nafoukly jeho skore na 77 ran a zařadily ho na 31. místo (+5). Ondřej Lieser hrál 73 úderů a je na 10. pozici (+1). Lukáš Tintěra hrál 75 a přenocuje na 19. pozici (+3).

Nejlepší hráčkou je Šideri Váňová na 10. pozici (+1). Amatérka Kateřina Vlašínová je na 15. místě (+2).

Další pozice: 5. Gál (E), 10. Dostál (+1), Suchan (+2), 19. Vantuch, Velenský (+3), 31. Švajlen  (+5), 43. Hinnerová, Nič  (+7), 54. Bradley (+9).

Po dnešku nejlepší hráč Aleš Kořínek ke své dnešní hře sdělil: „Hrálo se mi dobře, byl jsem překvapen z vývoje počasí. Včera jsem byl maličko naštvaný, že startuji tak brzy ale nakonec se ukázalo, že to byla poměrně výhoda, pozdější flajty hodně zmokly. Řekl bych, že jsem na tom vydělal. Moji hru určil už začátek, kdy jsem dal dva berdíky na prvních jamkách (hned na první jamce jsem proměnil čtyřmetrový pat) a tím jsem se chytil. Potrápila mě až patnáctka (pětipar), kde jsem příhrou trefil tyč ale pak zabral spin a vyspinoval jsem se až do roughu, čekala mě příhra a dva paty. Ale co mi hřiště vzalo na patnáctce mi vrátilo hned potom, skoroval jsem na všech třech následujících jamkách. Jsem spokojen a pro zítřek mám jasný cíl – vyhrát!“

Top 10 prvního kola
VyslPGACAusterlit16_1k

Leaderboard

SlavkovPrvní turnaj Czech PGA Tour 2016 se uskuteční od neděle 15. do úterý 17. května ve Slavkově. Startuje přední čeští hráči v čele s Filipem Mrůzkem, Stanislavem Matušem, Markem Siakalou, Ondřejem Lieserem, Lukášem Tintěrou, a Alešem Kořínkem. Chybí Jan Cafourek a Marek Nový.
Mezi třiasedmdesáti hráči je pět žen. Ze států si přijela zahrát loni nejúspěšnější amatérka Kateřina Vlašínová.

V neděli 15.5 se hrál Pro-Am, první kolo se hraje v pondělí 16.6. a druhé v úterý 17.5.
V Pro-Amu zvítězil flight Petera Valáška.

Odkazy: … GC Austerlitz Hřiště na satelitní mapě … Stránky turnaje

.