Portiva Golf Trophy ovládl Stanislav Matuš

První turnaj má za sebou letošní ročník Czech PGA Tour, ten se hrál ve Slavkově u Brna a nesl název Portiva Golf Trophy – Czech PGA Stroke Play Championship. Vítězem se stal po prvním kole vedoucí Stanislav Matuš.

Matuš předvedl dvě vyrovnaná kola, v prvním donesl výsledek 66 ran (-6), v tom druhém pak 67 ran (-5). V neděli sice nezahrál jediné bogey, ale připsal si double bogey na tříparové dvanáctce. Odčinil ho téměř vzápětí eaglem na pětiparové patnáctce, k tomu pět birdie znamenalo bezpečně pohlídané vítězství. “Moc si ho cenním, a to i protože se mi po delší době podařilo dohrát turnaj pod parem hřiště. Hrálo se mi opravdu dobře, hřiště bylo v perfektním stavu a celkově mi sedlo. Udělal jsem pár změn v přípravě a hlavně v puttování, což se ukázalo, že funguje,” pochvaloval si vítěz turnaje.

Za ním už se pořadí přeci jen přesypalo zásluhou výborných výkonů některých hráčů, kterým se v sobotu tolik nevedlo. Jakub Bareš obešel první kolo “jen” v paru, ale nedělních 65 ran (-7) ho vyšvihlo až na stříbrnou pozici, čtyři rány za Matuše. Hned za ním se ve výsledkové listině objevil Aleš Kořínek, který první kolo zahrál stejně jako Bareš, ale v neděli byl o ránu horší, a tak se o bronz podělil s Filipem Mrůzkem a Jiřím Vikem.

Výsledkem 65 ran, tedy nejlepší číslo turnaje, zahrál v neděli také Šimon Zach, jenže ten v sobotu obešel hřiště ve Slavkově za 74 ran, a tím pádem mu to dnes stačilo jen na dělené šesté místo. Velmi dobře se v neděli prezentoval také zkušený Jiří Němeček, který po sobotních 77 ranách tentokrát nastřílel 66.

Celkem 18 hráčů a hráček se po dvou kolech dostalo alespoň na výkon rovný paru hřiště, což svědčí o výborné úrovní prvního turnaje Czech PGA Tour. Nejlepší hráčkou turnaje se stala Lucie Hinnerová, která měla skóre -2 po finálovém kole.

Autor: Martin Kovařík.