Ondřej Lieser vede turnaj Challenge Tour v Německu

V dalším pokračování Challenge Tour, které se hraje v Německu jako Big Green Egg German Challenge powered by VcG, se představili hned čtyři čeští hráči. Dva z nich byli v prvních dvou kolech hodně vidět, Ondřej Lieser totiž po dvou kolech vede a Gordan Brixi je v první desítce.

Lieser předvedl dvě skvělá kola, v prvním dějství zahrál 66 ran, v tom druhém donesl 67 úderů. Celkem je tedy devět ran pod par a vede o ránu před trojicí pronásledovatelů. “Pral jsem s každou ranou, protože tohle je opravdu těžké hřiště. Tady prostě míjíte fairwaye, míjíte greeny a musíte zůstat pořád soutředění. Zahrál jsem hodně dobré rány, když jsem to potřeboval, ale samozřejmě přišly i špatné rány,” říkal po dohrání kola pro sociální sítě Challenge Tour český profesionál a dodával: “Hrozně rád bych tu trefil každou fairway, ale i když tady trefíte fairway, tak jsou jamky, kde vám stejně překáží stromy směrem na jamku. Není to jen o trefování fairwayí, ale také o správné vzdálenosti. Já jsem zatím rozhodně všechny fairwaye netrefil, měl jsem tam pár výklepů.”

Výborně se v prvních dvou kolech vedlo také dalšímu českému hráči Gordanu Briximu, ten zahrál první osmnáctku v paru, ale druhý den předvedl -4 a je na děleném šestém místě. Hůře už se vedlo Šimonu Zachovi a Alešovi Kořínkovi, Zach neprošel cutem ze stého místa po výsledku +5, Kořínek byl ještě o tři rány horší.

Autor: Martin Kovařík.