Ondřej Lieser prošel na European tour cutem!

Jakoby se první den Ondřej Lieser na turnaji Magical Kenya Open pouze rozkoukával a ve druhém to teprve pořádně rozbalil. Do svého druhého dějství na tomto turnaji vstoupil v 5:40 středoevropského času, tedy v 7:40 toho místního na desáté jamce a start to nebyl ledajaký, na prvních čtyřech jamkách zaznamenal tři birdie, další pak přidal na sedmnátce (tedy jeho osmé jamce). Po první devítce tak na leaderboardu svítilo u jména Lieser -4 za kolo a celkově -3.

Začátek druhé devítky na jamce číslo jedna znamenal stejně jako včera na tomto čtyřparu bogey, další zaváhání pak přišlo na tříparové čtyřce, ale vzápětí přišlo birdie na šestce a následně tři pary, takže výsledné skóre činilo 68 ran, tři rány pod par a celkově po dvou kolech dvě pod par. Jakoby tak Ondra Lieser potvrdil svá slova pro Golf Channel po prvním kole: “Bylo tam několik dobrých záchran do paru, několik dobrých puttů do birdie, takže je na čem stavět do dalších kol,” říkal ve čtvrtek a páteční kolo pojal přesně podle těchto not.

I přes výborné druhé kolo to dlouho vypadlo s postupem do víkendu všeljak, cut se totiž ustálil v době Lieserova dohráni přesně na jeho skóre, ale na hru ještě čekala odpolední polovina startovního pole. Nakonec ale vše dopadlo podle přání českých fanoušků – Ondřej Lieser po druhém kole dělí 59. pozici a podívá se tak i do víkendových bojů!

Na čele turnaje se v pátek usadil Scott Hend z Austrálie, který ke včerejšímu výsledku 67 ran (-4) dnes donesl dokonce 63 ran, spolu s ním se o vedení dělí finský hráč Kalle Samooja po kolech 65 a 66. Do víkendových kol se pak po výsledku -1 nepodívají například loňský účastník Masters Jazz Janewattananond nebo pětinásobný vítěz na European tour Alexander Levy.

Ani sobotní kolo nebude přenášeno televizními společnostmi, vedení European tour podle svého vyjádření stále řeší logistické problémy a otazník tak visí i nad nedělním finálovým kolem.
autor: Martin Kovařík