International Team Championship 3. kolo

Finálové kolo 24.2. 2023 Internationál Team Championship na hřišti Costa Navarino Dunes provázelo, perfektní počasí na golf s minimálním větrem. Dalo se očekávat, že dnes budou mezinárodní týmy skórovat. Naši hráči startovali z šesté pozice a chtěli si vylepšit umístění v turnaji.

Kapitán Lukáš Tintěra stanovil sobě i celému týmu jasnou strategie na poslední kolo turnaje, skrze útočný golf.

Reprezentanti PGA of Czech Republik plnili plán do šesté jamky, kdy byli na -1 za tým, ale koncovka se jim nevyvedla.

Nejzkušenější hráč Jiří Němeček připsal na sedmé jamce double par a následně s bolestmi zad přinesl výsledek 81(+10).

Lukáš Tintěra hrál dnes za 73 (+2) a byl celkově velmi spokojen se svou hrou jen se mu nelíbila sekvence čtyř bogey na jamkách 7 až 10, kterou připisoval nevyhranosti na začátku sezóny.”Hřiště bylo, vynikající a moc jsem si užíval každou hru. Šlo vidět, že mám ještě velké rezervy, ale jsem rád, že jsem vždy byl platným hráčem a dřel jsem pro tým.” hodnotil Tintěra celý turnaj.

Tomáš Beck nám prozradil, že ho zradil v turnaji driver. Dnes pokazil tři jamky, ale ty ho stály devět ran nad par a zakončil turnaj s výsledkem 78 (+7).

Český tým obsadila nakonec 10. místo v ITC 2022.

Šampionát vyhráli Italové před Německem a třetím Rakouskem.

Na závěrečném galavečeru, kterého se zúčastnili i delegáti Jan Mergl a Tomáš Gryc byly rozdány ceny vítězům a předány ocenění z kongresu CPG.