Suchan a Suk se v Kuvajtu neztratili

saharagccMENA Golf Tour – Sahara Kuwait Championship, Kuvajt (16. – 19.10.2016, časový posun +1 hodina)

Dan Suchan a Cyril Suk prošli cutem druhého koka. Suchan v druhém kole zahrál parádních 66 ran (-4) s jedním eagle, čtyřmi birdie a dvěma bogey. S celkovým součtem -3 byl na 20. místě a postoupil do finálového kola. Cyril Suk se skore +3 vešel na 48. místě do padesátky postupujících. Petr Dědek nepostoupil.
Ve finálovém třetím kole  kole se Suchan opět vytáhl, hrál 69 ran a skončil na 19. místě (71,66,69,-4). Suk také dokončil sestupku a se skore 72,71,70 +3  získal konečnou 43. pozici.

Zvítězil Angličan Joe Heraly (-13).

Leaderboard

Úvod
Čeští profesionálové Cyril Suk, Petr Dědek jr. a Daniel Suchan se účastní  čtrnáctého podniku MENA Golf Tour v Kuvajtu. MENA je zkratka zeměpisného určení série – Middle East & North Afrika. Pokrývá Střední východ a Severní Afriku. Turnajů se mohou účastnit profesionálové i amatéři.

Sahara Kuwait Championship se hraje na hřišti Sahara Golf and Country Clubu v hlavním městě. Hřiště má par 70, délku 6.151 metrů, tři jezera a 5.000 stromů.
V přihlašovací listině převažují Angličané, Maročané, Jihoafričané, Španělé a Švédi. V Order of Merit MENA figuruje Cyril Suk na 101. místě a Daniel Suchan na 183. pozici.

Dotace turnaje je 50.000 dolarů. Cut je po druhém kole pro 50 hráčů a dělená místa. Nespornou zajímavostí turnaje je, že nejsou povoleni kedíci. Každý hráč za to dostane přidělený cart s GPS mapou.