Davidson Spilková si v Johannesburgu vybojovala první top 5 letošní sezony


(Praha
4. března 2023) Solidní začátek sezony potvrdila Klára Davidson Spilková po Saúdské Arábii i v Jihoafrické republice. Na turnaji Joburg Ladies Open, kde až do posledního kola bojovala o celkové vítězství, se na technickém hřišti klubu Modderfonteinv Johannesburgu umístila na konečné dělené čtvrté pozici.

 

„Byla jsem v Jihoafrické republice poprvé a na místní trávu jsem si musela chvíli zvykat. Je zvláštní a roughyjsou velmi husté. Když minete fairway, o výsledku rány hodně rozhoduje poloha míčku a to, jak hluboko je v trávě zabořený. V posledním kole se mi ale – až na jednu – dařilo fairwaye trefovat. O všem tak více rozhodovala hra okolo greenů a na greenech a tam to bylo tentokrát opravdu těžké,“ vzkázala po dohraném kole z Johannesburgu Davidson Spilková.

 

Z vítězství se nakonec s výsledkem 280 ran (12)radovala Angličanka Lily May Humphreys. Davidson Spilková za ní po kolech 71-69-70-73 a se skóre 9 zaostala o pouhé tři rány. Za toto umístění si na konto připsala finanční odměnu ve výši 11 200 eur, což pro ni po dvou odehraných turnajích znamená posun ze 72. na 15. místo v celoročním žebříčku Race to Costa del Sol.V příštím týdnu by se tak měla posunout blíže i vysněné první stovce ve světovém žebříčku Rolex Rankings.

 

„V posledním kole jsem chtěla hrát co nejlépe a najít balanc mezi solidní hrou a tlakem, pod kterým každý o vítězství hraje. V pátek a v sobotu mi tam ale přestalypadat putty, a to je pak těžké turnaj vyhrát. Navíc kromě toho, že je druhá devítka těžší, na hřišti vypadl proud, takže všechny greeny se zalévaly ručně. Některé tak míčky držely, jiné ne a o výsledku kolikrát rozhodovalo štěstí,“ uvedla k finálovému kolu hráčka.

 

Davidson Spilkovou teď čeká přelet na západní pobřeží k mysu Dobré naděje, kde již ve středu startuje další turnaj Investec South African Women’s Open na hřišti Steenberg na předměstí Kapského Města.

 

„Na rozdíl od minulého roku jsem hned zkraje sezony našla klíč ke hře, konzistenci. Po druhém odehraném turnaji tak mám ze hry velice dobrý pocit. Celý týden jsem věřila, že se mi povede zahrát dobrý výsledek, a doufám, že tomu tak bude i příští týden, okomentovala svou hru Davidson Spilková.

 

Do Kapského Města se přesouvá i trojice dalších českých hráček, Jana Melichová, Tereza Melecká a Sára Kousková. Posledně jmenovaná si z Johannesburgu odváží dělené 49. místo.

zdroj: klaraspilkova.eu, foto: LET Tristan Jones