Czech PGA Tour začala, Matuš zahájil výsledkem -6

Na hřišti ve Slavkově u Brna dnes odstartovala Czech PGA Tour turnajem Portiva Golf Trphy – Czech PGA Stroke Play Championship. K vidění byly výborné výsledky, hned šestnáct hráčů a hráček se dostalo alespoň na úroveň paru.

Ve vedení je pravidelný účastní Challenge Tour Stanislav Matuš, který dokázal moravské hřiště z černých odpališť obejít šest ran pod par, zaznamenal osm birdie a dvě bogey. “Velmi dobře jsem drivoval, cítil jsem se uvolněně a pohodově ve flightu. Navíc jsem měl dnes žhavý putter, takže super výsledek -6,” pochvaloval si vedoucí hráč turnaje.

Pronásleduje ho Jiří Vik a Ján Friesz, kteří dokázali zahrát 68 ran (-4). Na výsledku 69 se seřadili Anika Bolčíková, Lukáš Tintěra, Vladimír Velenský a Filip Mrůzek. Loňská vítězka Kateřina Vlašínová sice zahrála šest birdie, ale také čtyři bogey a jedno double bogey, takže donesla výsledek v paru. “Driver mi nelétal, jak jsem si představovala, a tak to není ještě úplně ono, ale zítra rozhodně budu bojovat,” říkala po skončení kola obhájkyně titulu.

Autor: Martin Kovařík.