Češi na Challenge v Adamstalu psali historii

Mrůzek, Kořínek, Matuš, Lieser

Euroepan Challenge Tour – Euram Bank Open, Ramsau, Rakousko (26. – 29.7.2018)

Neděle – finálové kolo
Neuvěřitelné, fantastické. Nejenže čtyři prošli cutem, tři jsou dokonce v Top 20. Tři Čeští hráči Mrůzek, Kořínek a Matuš se umístili  v Top 20. Mrůzek v Top 10 na  8. místě (-12), Kořínek na 11. místě (-11) a Matuš na 16. místě (-9) dávají umístění, jakých v Češi v Challenge Tour ještě nedosáhli. I Ondřej Lieser, který skončil v šesté desítce hrál pod par.
Tady se píše nová etapa českého profesionálního golfu.

Zvítězil Holanďan Darius Van Driel (-17). Druhé místo si přivlastnil Skot David Law (-16). Třetí místo společně obsadili Američan Sean Crocker a Dán Joachim Hansen (oba -15).

Leaderboard

.

Sobota – 3. kolo.
Třetí kolo hráli čeští hráči skvěle. Mrůzek čtyři pod par, 66 ran, Matuš a Kořínek tři po par, 67 ran a Lieser v paru, 70 ran.
Mrůzek hrál pět birdie a jediné bogey. Už třetí kolo nezahrál nic horšího než bogey, kterých zahrál pouze tři, jinak má kontě 13 berdíků. S celkovým skore -10 půjde do posledního kola z 6. místa, se ztrátou čtyř úderů na vedoucí hráče. Nic není nemožné.
Aleš kořínek je na 23. pozici (-6), Matuš na 30. pozici (-5). Ondřej Lieser se drží na 56. místě (-1).

Vedou Holanďan Darius VanDriela a Skot David Law, oba se skore -14.

Leaderboard

.

Pátek – 2. kolo
To jsou ty lepší časy. Na turnaji Challenge Tour v Rakousku prošli cutem do víkendových kol hned čtyři Češi. Filip Mrůzek, Aleš Kořínek, Stanislav Matuš a Ondřej Lieser po Kunětické Hoře opět prorazili pomyslnou bariéru a ve čtyřech budou o víkendu bojovat ve finálových kolech. Třešničkou na dortu je  senzační vedení Filipa Mrůzka po prvním kole.

Nejlépe umístěným Čechem je stále Filip Mrůzek na 10. místě (-6). Druhé kolo hrál dvě birdie a dvě bogey, 70 ran,  v paru.
Aleš Kořínek podává skvělý výkon. Také došel v paru a je na 31. místě (-3).
Stanislav Matuš se podstatně zlepšil, hrál tři birdie a jediné bogey, 68 ran a vyšvihl se o 23  příček na 38. místo (-2).
Na chlup se protáhl cutem Ondřej Lieser na 56. místě (-1).
Cafourek (+4) a Dědek (+5) v turnaji skončili.

Leaderboard

.

Filip Mrůzek

Čtvrtek – 1. kolo
Filip Mrůzek vyrazil plnou rychlostí. První kolo se šesti čistými birdie zahrál s výsledkem 64 úderů (-6) a je na první místě výsledovky probíhajícího kola. O ránu zpět jsou na druhém místě (-5) Ital Laporta a Holanďan Besseling.
Skvěle začal i Aleš Kořínek. Šest birdie a tři bogey mu vyneslo výsledek 67 ran, tři pod par a aktuální  7. místo.
Ondřej Lieser hrál 69 ran s jedním double bogey čtyřmi birdie a jedním bogey. Se skore -1 je na průběžné 24. pozici.
Petr Dědek hrál v paru, 70 ran a je v šesté desítce pořadí.
Nedařilo se Cafourkovi. Tři double bogey, tři bogey a tři birdie daly 76 ran, šest nad par. Zařadil se do druhé stovky pořadí.

Stanislav Matuš hrál 70 ran a je spolus Dědkem v šesté desítce.

Leaderboard

.

Adamstal43Úvod
Jan Cafourek, Petr Dědek, Aleš Kořínek, Ondřej Lieser, Stanislav Matuš a Filip Mrůzek se účastní turnaje Euram Bank v rakouském Adamstalu.
V kalendáři Challenge Tour je turnaj nový. Hrál se doposud v  květnu v nižší sérii. Stanislav Matuš zde loni v květnu na ProGolf Tour skončil na 37. pozici, předloni třetí.

Hřiště Adamstal GC má par 70 a délku 5.922 metrů.