Czech PGA Matchplay Championship – mistrem je počtvrté Mrůzek

MruzekTrofej
Filip Mrůzek

PGAC – Mistrovství PGAC na jamky, Mladá Boleslav (15. – 17.7.2016)

Neděle – finále
Filip Mrůzek získává počtvrté titul jamkového mistra české PGA. Ve finále na 36 jamek zdolal Aleše Kořínka 7/6 neboli na 30. jamce.

Neděle – finále a o třetí místo
12:00 – Bronzovou medaili získal Angličan Reece Phillips. V boji o třetí místo porazil Itala Federica Elliho 3/2.
V půlce třiceti šesti jamkového finále Aleš Kořínek a Filip Mrůzek vedl Mrůzek o tři jamky.

První odpaly finále PGAC Matchplay Championship:

ZanrovkaSobota – semifinále
Titul jamkového mistra zůstane doma. Oba zahraniční semifinalisté byli vyřazeni. Aleš Kořínek porazil Angličana Reece Phillipse  1/0 a Filip Mrůzek porazil Itala Federica Elliho 2/1.

Filip Mrůzek bude v neděli aspirovat na čtvrtý titul jamkového mistra PGAC. Aleš Kořínek se pokusí zlomit kouzlo nepsaného pravidla nejlepšího v kvalifikaci, který jamkovku nikdy nevyhraje.

Počasí se umoudřilo a poskytlo hráčům nejlepší možný komfort. Občas sluníčko, žádné horko, chvílemi trochu větrno.

Nedělní program:
08:00  Federico Elli-Reece Philips o třetí místo.
08:10  Aleš Kořínek – Filip Mrůzek o titul jamkového mistra PGAC.

.

Pohhled na klubovnu
Pohhed na klubovnu

Pátek – osmifinále
Známe semifinálové dvojice. Dva semifinalisté jsou zahraniční hráči Angličan a Ital. O finalistech jamkovky se rozhodne v soubojích Aleše Kořínka s Angličanem Reece Philipsem a Filipa Mrůzka s Italem Federicem Elli.
Kořínek si v osmifinále snadno poradil s Ladislavem Ťupou 5/4. Filip Mrůzek se s Angličanem Grovem se z počátku zápasu přetahovali, pak ale Mrůzek obrátil zápas ve svůj prospěch a zvítězil 4/2.

Nepsaný zákon jamkovky říká, že vítěz kvalifikace nikdy mistrovství nevyhraje. Na vlastní kůži to pocítili dva z nejlepších hráčů kvalifikace Milan Vantuch  a Vojtěch Dostál, kteří vypadli hned v prvním kole. Vantucha vyřadil Angličan Luke Groves celkem snadno 5/4. Dostál vypadl s Italem Ellim po lítém boji až na 23. jamce.
Třetí lídr kvalifikace Aleš Kořínek prošel prvním kole přes Vítka Šimka  a v osmi finále ho čeká Ladislav Ťupa.

Obhájce Filip Mrůzek narazil hned v prvním kole na těžkého soupeře Lukáše Tintěru. Zvítězil 3/1. V sobotu ho čeká osmi finálový souboj s Lukem Groove.

.

ZanrovkaPátek – kvalifikace
V kvalifikaci byli nejlepší Milan Vantuch, Vojtěch Dostál a Aleš Kořínek, všichni pokořili hřiště Sand Martins Holes  výsledkem tři údery pod par. Na čtvrtém místě se kvalifikoval Tomáš Holoubek (-2), na pátém Petr Nič (E).

Výsledky kvalifikace

.

.

WinnersÚvod
Pátečním kvalifikačním kolem začne jamkové mistrovství Profesionální golfové asociace hráčů a učitelů golfu v české republice. Z kvalifikačního kola vzejde 16 hráčů, kteří budou nasazeni do pavouka jamkové hry. V sobotu se odehraje čtvrtfinále osmi dvojic a vítězové vytvoří čtyři semifinálové dvojice. V neděli se bude hrát zápas o třetí místo a finále o jamkového mistra PGA ČR.

Titul jamkového mistra 2015 bude obhajovat Filip Mrůzek, který ho získal loni na Ypsilonce. Na obhajobu bude sám. Loni druhý Matuš a třetí Lieser se jamkovky letos neúčastní.  Matuš hraje turnaje Pro Golf Tour v Bochumi.

Hraje se na hřišti v Mladé Boleslavi s parem 72 a délkou 6.530 metrů.

Prize Money mistrovství je 150.000 Kč, na vítěze čeká odměna 50.000 Kč, poražený finalista obdrží prémii 30.000 Kč.

Ředitelem jamkového šampionátu je Barbora Barcalová, hlavním rozhodčím Víťa Štrouf.

Video – záběry z jamkovky 2015

Mistři PGAC na jamky:

Ročníky

Odkazy:GC Mladá BoleslavHřiště na satelitní mapě Stránky turnaje na ČGF … Propozice