České profesionály Stanislava Matuše a Filipa Mrůzka čeká jedna z nejdůležitějších zkoušek golfové kariéry. Matuš se do závěrečné kvalifikace úspěšně se probojoval a Mrůzek díky neúčasti několika hráčů dva dny před zahájením postoupil jako náhradník. Odtud už vede cesta přímo do nejvyšší evropské série – European Tour 2020

Na dvou hřištích Lumine Golf Clubu se od pátku 15. do středy 20. listopadu uskuteční šest kvalifikačních kol s cutem po čtvrtém kole. Startuje 156 hráčů, do závěrečných dvou kol jich projde 70. První čtyři kola se hráči budou střídat na Lake Course a Hills Course. Závěrečná dvě kola se odehrají na Lake Course.

Matušovým cílem je dostat se mezi 25 nejlepších, kteří získají kartu na European Tour 2020. Pokud projde cutem, ale skončí za postupovými pozicemi, získá alespoň lepší statut své současné karty na Challenge Tour.
„Pokud neprojdu cutem, tak jsem tady hodně nadneseně řečeno zbytečně. Nadneseně proto, že jsem tady poprvé a jsem za to nesmírně rád, takže to neberu tak, že jsem tu zbytečně. Ale více méně pokud neprojdu cutem, tak to pro mě nic neřeší, co se týče kategorií na Challenge Tour. Po cutu už je to úplně jiná pohádka, takže pro mě je úplně jasný cíl Top 70,“ řekl Matuš Golfextra, oficiálnímu webu promotéra Relmost, jehož stáje je členem.

V Lumine uvidíme mnoho hráčů známých i slovenským českým divákům, např. Stow, Kim, Linard, G.Porteous, Valimakki, McGowan nebo Enoch.

Matuš vyjde do 1. kola ve čtvrtek v 9:10 hodin z desítky odpaliště hřiště Lumine Hills Course. Mrůzek startuje na stejném hřišti z jedničky odpaliště  v 8:50.
Hřiště má par 72 a délku 6.378 metrů.

 

Zdroj: www.golf.cz

X