Golfista roku se během pěti let své existence zařadil mezi prestižní sportovní události v České republice. Soutěž každoročně oceňuje nejlepší amatérské i profesionální hráče a významné osobnosti působící v českém golfu. Záštita PGA of Czech Republic, která je nejvyšší autoritou profesionálního golfu, je potvrzením kvality a vysoké úrovně projektu. V letošním ročníku se spouští i online hlasování na Slovensku, do budoucna chce promotér Golfisty roku Jan Hrubeš pořádat slavnostní galavečery jak v Praze, tak i Bratislavě.

„Golf má v České republice vysoký potenciál, čeští hráči se začínají prosazovat ve světové konkurenci, věřím, že se brzy podaří zopakovat podobně skvělý úspěch jakého v roce 2017 dosáhla pětinásobná vítězka ankety Klára Spilková“, vzpomíná promotér galavečera Jan Hrubeš na fenomenální úspěch české profesionální golfistky, která na okruhu Ladies European Tour vyhrála svůj první profesionální turnaj. „Skvělé roky má před sebou i Slovensko v čele s Rorym Sabbatinim, který se rozhodl přijmout slovenské občanství a stal se novou tváří slovenského golfu na okruhu PGA“, dodává promotér soutěže.

Své oblíbené golfisty můžete podpořit v šestém ročníku ankety Golfista roku 2019 od poloviny listopadu. Hlasování završí 16. ledna 2020 slavnostní galavečer v Praze na Žofíně za účasti cca 400 VIP hostů, nejlepších českých hráčů, hráček a významných osobností sportovního a společenského života.

„Těší nás partnerství s touto prestižní anketou, jsem rád, že během slavnostních večerů můžeme veřejně připomenout a ocenit úspěchy našich členů, kteří se dokázali prosadit v silné mezinárodní konkurenci. Věřím, že stojíme na začátku nové éry golfu v České republice“, říká Roman Svoboda, prezident PGA of Czech Republic.

Smyslem soutěže Golfista roku je zvýšit povědomí o golfu a prezentovat ho jako fenomén a sport dostupný pro všechny. Unikátní je tím, že nejlepší hráče volí odborná i laická veřejnost. Základem nominací jsou oficiální žebříčky amatérské i profesionální asociace, především turnajů české PGA včetně žebříčku Golf Digest C&S Order of Merit zahrnujícího kompletní výsledky českých hráčů na domácích a zahraničních turnajích. Do ankety přispívají amatérští i profesionální hráči, golfové kluby, trenéři a do konečných výsledků promlouvají i hlasy golfových fanoušků a široké veřejnosti.

Ve spolupráci s PGA of Czech Republic a pod její záštitou vytvořil produkční tým ankety grafické vizuály k akci a připravuje pro veřejnost i velkou mediální kampaň v tištěných i on-line médiích, která odstartuje v průběhu podzimu, opět ve spolupráci s nejvýznamnějšími mediálními partnery v ČR.

 

X