Čtvrtek – 1. kolo
Stanislav Matuš začal Desert Springs impozantně. Hrál sedm birdie a jediné bogey, 65 ran, sedm pod par. V probíhajícím kole je na děleném 2. místě (-7).
Jan Cafourek má pomalejší začátek. Dvě birdie, tři bogey a jedno double bogey daly 74 ran, dvě nad par a místo v páté desítce probíhajícího kola (+2).
Zahájení se nepovedlo Filipovi Mrůzkovi. Hrál eagle, dvě birdie, čtyři bogey, dvě double bogey a jedno čtyřbogey, neboli osm ran na čtyřparu č.4.  Celkem 80 ran.Aktuálně je v šesté desítce pořadí (+8).

Pátek – 2. kolo
Druhé kolo na hřišti Desert Spring se Stanislavu Matušovi nepovedlo. Hrál o dvanáct ran více než v předchozím kole. Jedno birdie, čtyři bogey a jedno double bogey daly v součtu s pary 77 ran, pět nad par.  Odsunul se na 14. místo (-2).
Výsledky Cafourka a Mrůzka ještě nejsou známy.
Jan Cafourek si na hřišti Alenda polepši o dva údery. Hrál čtyři birdie, dvě bogey a jedno double bogey, 72 ran, v paru. V probíhajícím kole je v páté desítce pořadí (+2).
Výsledek Filipa Mrůzka zatím není znám.

Sobota – 3. kolo
Stanislav Matuš se podstatně zlepšil. Třetí den zahrál na Desert Springs 71 ran, jednu pod par se třemi birdie a dvěma bogey. Vrátil se do Top 10 na 9. místo (-3).
Výsledky z hřiště Alenda, kde hrají Cafourek a Mrůzek nejsou k dispozici, kolo zůstalo nedohráno.

Neděle – finálové kolo
Stanislav Matuš na na Desert Springs došel finálové kolo v paru a umístil se na děleném 5. místě (-3). Postoupil do Final stage příští týden v  Lumine.
Pokud nebude turnaj zkrácen, budou se na hřišti Alenda dvě kola dohrávat v pondělí. Jako první vyrazí hráči dohrávající 3. kolo, hned za nimi hráči do 4. kola.
Cafourek má šanci na postup, Mrůzek je zatím od postupu daleko.

Leaderboard Matuš     Leaderboard Cafourek, Mrůzek

Neděle – dohrávka 3. kola na hřišti Alenda
Podle dostupných zpráv dohrál třetí kolo na hřišti Alenda Jan Cafourek, s parádním výsledkem 69 ran, tři pod par. Výsledek sestavil z eagle, tří birdie  a dvou bogey.  Kolo je opět pro silný vítr přerušeno.

„Já dnes ráno stihl dohrát 3. kolo, ale bohužel chvilku poté bylo zase kolo přerušeno pro velký vítr. Kdy se bude hrát dál je ve hvězdách,“ informuje Cafourek na svém Facebooku.

Leaderboard Cafourek, Mrůzek

Pondělí – hřiště Alenda, dohrávka 3. kola a 4. kolo
Filip Mrůzek podal v pondělí skvělý výkon. Třetí kolo hrál za 68 ran a 4. kolo za 69 ran. Ve třetím kole hrál eagle a dvě birdie, čtyři pod par, ve čtvrtém šest birdie a tři bogey, tři pod par.  Tři hráči, Quesne, Mrůzek a Nemecz se skore Even par se sešli na posledním postupovém místě a museli hrát rozehrávku. Mrůzek neuspěl a skončil na 21., prvním nepostupovém místě. „V play off jsem na první jamce nedal pětimetrový putt do birdie, ale jsem druhý náhradník do finálové fáze, takže tam jedeme,“ sdělil  Mrůzek webu Relmostu Golfextra.
Cafourek absolvoval čtvrté kolo s výsledkem 74 ran, se čtyřmi birdie a šesti bogey, dvě nad par. Skončil na 23. místě (+1) a do Final Stage také nepostoupil.
Ze hřiště Alenda postoupilo 20 hráčů. V pondělí dohrávalo už jenom 61 hráčů.

Zdroj: www.golf.cz

 

X