Letošní série profesionálních turnajů MONETA Czech PGA Tour 2019 byla plná nejen profesionálního golfu, ale také nečekaných zvratů, úspěchů a perfektně připravených hřišť.

Celá série odstartovala 16. května v Austerlitz Golf Resort ve Slavkově u Brna na  technickém hřišti, které je obtížné a zajímavé přírodními překážkami, hlubokými bankry a uměle vybudovanými vodními plochami. Po tomto turnaji následovalo dalších pět turnajů v Golf Resort Karlštejn, Panorama Golf Resort Kácov, Ropice Golf Resort, Beroun Golf Resort a celá série MONETA Czech PGA Tour 2019 se se svým posledním letošním turnajem vrátila opět na Moravu, kde na jaře Tour začala, nicméně tentokrát se velkolepé finále konalo v Golf Resortu Brno – Kaskáda

V sobotu 5. října bylo dohráno poslední finálové kolo profesionálů. Prvenství v Portiva Golf Trophy získal Ondřej Lieser (-11). Vyhrál o jeden úder před Stanislavem Matušem (-10) o pět před třetím Američanem Greggem Lavoie (-6).

Celkovým vítězem Order of Merit  Moneta Czech PGA Tour 2019 se stal Jan Cafourek s celkovým výdělkem 241.400 Kč.

Sezónu 2019, PGA of Czech Republic ukončilo PRO-AM turnajem. Vítězem se stal flight vedený americkým hráčem Greggem Lavoiem ve složení Petr Samek, Richard Potůček, Danilo Peňa. 2. až 4. místo obsadili se shodným výsledkem tři týmy a tak  musel rozhodovat lepší počet ran z druhé devítky. Díky tomu se na 2. místě objevil tým se Stanislavem Matušem, Jindřichem Preisem, Radimem Šimarou, Tomášem Netolickým. Třetí příčku obsadil Ondřej Lieser s partnery Vladimírem Plašilem, Bohumilem Hlavatým a Milošem Matulou. Skvělé umístění v PRO-AM na prvních třech místech hráčů Gregga Lavoie, Stanislava Matuše a Ondřeje Liesera svědčí o jejich stabilních a velmi dobrých výkonech, které předváděli také v průběhu celé letošní sezóny.

Sezóna 2019, byla skvělá a velmi úspěšná! Přinesla mnoho zajímavých momentů, skvělých výsledků. Děkujeme všem golfovým resortům, na kterých se MONETA Czech PGA Tour 2019 odehrála. Hřiště byla perfektně připravená pro profesionální hru, a jsme rádi, že jsme mohli hráčům společně nabídnout golf na takto skvělých hřištích v naší zemi.

Tímto bychom rádi poděkovali všem partnerům co se podíleli na úspěšném chodu MONETA Czech PGA Tour 2019.

Speciální poděkování patří:

Moneta Money Bank
Fischer Group
Časopis golf
Evropská pojištovna
Wisner Haager
Golf Resort Kaskáda

Jen díky Vaší podpoře mohla tato sezóna být tak úspěšná.
Těšíme se na spolupráci a realizaci příštího ročníku turnajové série.

 

Za PGA of Czech Republic, Roman Svoboda, Prezident.

 

X