Volunteers of America je náboženská nevýdělečná organizace, která poskytuje cenově dostupné bydlení lidem a další pomoc s nízkými příjmy po celých Spojených státech.
Turnaj se hraje posedmé,  první ročník se uskutečnil v roce 2013.

Pro Kláru Spilkovou je to čtrnáctý turnaj první sezóny v LPGA. Aktuálně je na 142. místě žebříčku.

Jejími soupeřkami budou Henderson, Lee6, Sung Hyun Park,  Inbee Park, Mi Jung Hur, sestry Jutanugarn. Ze špičky nehrají Jin Young Ko, sestry Korda, Lexi Thompson, Ciganda.

Hrají se 4 kola na hřišti Old American GC s parem 71 a délkou 5.918 metrů.

Dotace turnaje je 1,3 milionu dolarů. Loni zvítězila Sung Hyun Park (-11).

První hrací den zapsala Spilková čtyři birdie a šest bogey, 73 ran, dvě nad par.
V pátek Klára Spilková popáté v sezóně prošla cutem do víkendových kol. V druhém kole hrála první devítku v paru se dvěma birdie a dvěma bogey. Skore vytvořila v druhé devítce, kde zahrála dvě birdie. Celkem 69 ran, dvě pod parem. Cutem prošla s rezervou dvou úderů.

Třetí den( (Sobota) hrála Klára v paru. Začínala z 10. odpaliště a měla dvě opačné devítky. První se třemi bogey, tři nad a druhou, podstatně lepší se třemi birdie, tři pod. Celkem 71 ran, v paru. Po třech kolech je na dobrém 47. místě (E).
Na prvních třech místech jsou Američanky. Vede Jay Marie Green (-14). Třetí hrací den přinesla devět birdie a dvě bogey, 64 ran, nejlepší výsledek kola. Druhá je Cheyenne Knight (-13). Třetí místo dělí Katherine Perry, které se v sobotu podařily dva eagle a Brittany Altomare (obě -12),
Jedna ze tří vedoucích hráček minulého kola, Kanaďanka Alena Sharp se zhoršila  o sedm ran a spadla na 6. pozici (-8).
Kanaďanka Brooke Henderson se ve třetím kole nedostala pod par. Přinesla tři bogey a pouhé dvě birdie, 72 ran, jednu nad. Klesla o čtyři příčky a na vedoucí hráčku ztrácí jedenáct ran. Do finálového kola vstoupí z 24. místa (-3).
Další z favoritek, Korejka Jeongeun Lee6 (-8) je na 6. místě, šest ran od vedoucí pozice.

 

Zdroj: www.golf.cz

 

X