Po dvoutýdenní přestávce nastoupila minulý týden Vlčková na svůj dvanáctý turnaj sezóny.  Donald Ross Classic je čtrnáctý pořad letošní Symetra Tour. Česká hráčka zde loni poprvé po jedenácti turnajích neprošla cutem
Hrálo 114 hráček, cut pustil do třetího kola 60 nejlepších a dělená místa.
Na startu byla téměř kompletní špička žebříčku:  Delacour, Hollis, Leona Maguire, Granada, Iturrioz, Szeryk, Iacobelli, Kwak, Kyung Kim, Boulden, Rozsa, Danielson nebo Pogacar.

Hrálo se na hřišti The Donald Ross Course at French Lick s parem 71 a délkou 5.878 metrů.

Ve čtvrtek Vlčková startovala z 10. odpaliště a první devítka se moc nepovedla. Hrála bogey a double bogey, tři nad. Napravovala v druhé devítce, kde zahrála tři birdie a dvě bogey, jednu pod.  Celkem tři birdie, tři bogey a jedno double bogey, 73 ran, dvě rány nad parem.
Zařadila se na 68. pozici (+2). Hodnota cutu pro druhé kolo je aktuálně na +1.

Vlčková zahrála v pátečním 2. kole 69 ran, s pěti birdie a třemi bogey, dvě pod par. Skvělý výsledek ji posunul na 27. místo (E), na kterém s jistotou prošla po čtvrté v sezóně cutem.
V sobotním třetím, finálovém  kole hrála eagle, dvě birdie a pět bogey, 72 ran, jednu nad par a umístila se na konečném 33. místě, s odměnou 1.703 dolarů.
V žebříčku Volvik Race For The Card se posunula na 100. místo (5.628 dolarů).

Zvítězila Thajka Patty Tavatanakit (-13)před Číňankou Ssu Chia Cheng (-10) a Francouzkou Perrine Delacour.

Zdroj: www.golf.cz

X