Znovuzrozeného turnaje D+D Real Slovakia Challenge se ve slovenské Senici zúčastnili přední hráči stáje pořadatelského Relmostu. Přihlášeni byli  Filip Mrůzek,  Stanislav Matuš, Jan Cafourek, Aleš Kořínek, Petr Gál a Daniel Suchan. Dále na startu byli Petr Mrůzek, Štěpán Daněk, Tomáš Beck  a amatéři Šimon Zach, Gordan Brixi a David Siwy.

Čeští hráči měli proti sobě silné pole nejlepších hráčů Challenge Tour, v čele s aktuálním lídrem žebříčku Francouzem Antoine Roznerem. 

Hrálo se na hřišti Penati Golf Resortu v Senici. Hřiště má par 72 a délku 6.503 metrů a unikátní 15. jamku s parem 6 a délkou 716 metrů. Je to nejdelší jamka na evropských hřištích.

Dotace turnaje je 200.000 Eur. Turnaj se před obnovením konal v Senici naposledy v roce 2016, kdy zvítězil Nor Espen Kofstad (-17).

Čtvrtek – 1. kolo
Nejlépe z českých hráčů hrál Stanislav Matuš. V první devítce zahrál parádní sérii pěti birdie v řadě od dvojky do šestky. V druhé devítce převážily čtyři bogey nad dvěma birdie. Celkem sedm birdie, čtyři bogey, 69 ran. Je z toho hezká pozice na 25. místě (-3)
Dobře zahrál Filip Mrůzek. Čtyři birdie a tři bogey, 71 ran, jednu pod par. Mrůzek na 62. místě (-1).
Jan Cafourek došel v paru a je zařazen 79. pozici (E)-

Vede Holanďan Darius Van Driel (-8). Startoval z desátého odpaliště a prvních šest jamek sázel jenom birdie. V první devítce hrál pouhých 30 ran. V druhé devítce zahrál další tři birdie, první a poslední bogey. S celkovým skore -8 je zatím v čele před Španělem Del Valem a Angličanem Jackem Seniorem (oba -6).  Třetí místo (-5) dělí Neil, Roussell, Cantero, Riu,  Perrier, Michael, Fernandez a Laporta.

Pátek – 2. kolo
Nejlepším Čechem byl stále Stanislav Matuš. I v druhém kole zahrál skvěle. Šest birdie a čtyři bogey daly 70 ran, dvě pod par. Polepšil si o tři pozice, je na 22. místě (-5).
Cutem prošel ještě Jan Cafourek na 55. místě (-2).
Filip Mrůzek a další Češi cutem do dalších kol nepostoupili.

Vedení drží Holanďan Darius Van Driel (-11) Vede o dvě rány před trojicí Cantero, Fenrnandez, Von Delinghausen (-9).

Stanislav Matuš pokračoval ve vyrovnaném výkonu. Tři kola zatím hrál v rozpětí jediného úderu 69,70,69. Ve třetím kole hrál pět birdie a dvě bogey, tři rány pod par. S celkovým skore -8 je v nejlepší dvacítce na 19. místě.

O sedm pozic si polepšil druhý Čech ve hře Jan Cafourek. Třetí hrací den donesl čtyři birdie a tři bogey, 70 ran, jednu pod par. Je na 48. místě (-3).

Už třetí kolo vede Holanďan Darius Van Driel (-16). Ve třech kolech zatím zahrál dva eagle, osmnáct birdie a šest bogey. Vede o dva údrey před Velšanem Enochem Rhyse (-14) a o tři krajanem Larsem Van Meijelem (-13).

Neděle – finálové kolo
Stanislav Matuš podal krásný výkon s vyrovnaným skóre v rozpětí jediného úderu. Hrál čtyři kola se čtyřmi skvostnými výsledky 69,70,69,70, celkem  deset ran pod par. Patří mu za to konečné 18. místo a odměna 2.600 Eur.

Heroický výkon podal druhý Čech ve hře Jan Cafourek. V závěrečném kole zahrál eagle, pět birdie a jediné bogey, 66 ran, šest pod par a vylétl o 29 míst na konečnou 19. pozici (-9). Získal odměnu 2.077 Eur.
Oba čeští hráči si tak připsali umístění v první dvacítce.

Lídr tří kol Darius Van Driel nevydržel. V posledním kole se oproti předchozímu zhoršil o devět ran a spadl na konečné 8. místo (-12).

Zdroj: www.golf.cz

X