KPotřetí na prestižním českém hřišti, podruhé na Konopišti a poprvé pod záštitou evropského investorského lídra Amundi se uskuteční turnaj profesionální Ladies European Tour Access Series.  Amundi Czech Ladies Challenge 2019 se odehraje od čtvrtka 1. srpna do soboty 3. srpna na hřišti Radecký s celkovými prize money 35 000 eur.

Pro třetí ročník úspěšného turnaje jsou opět promotéry a garanty Česká golfová federacea agentura GM Pro. Kromě nového titulárního partnera Amundi se přidala do poolu také značka životního pojištěníYOUPLUS.

Letos se turnaj navíc uskuteční pod záštitou Českého olympijského výboru. Důvod je nasnadě: díky výměně karet s ostatními pořadateli LETAS Series je možné na akci pozvat nejméně dvacet domácích hráček. Mladé naděje tak dostávají šanci změřit síly se světovou špičkou nejen doma, ale mezitím také na dalších turnajích v zahraničí, kde získávají startovní místa. To pomáhá jak samotným talentům, tak rozvoji celého českého golfu.

Celkem bude možné na turnaj pozvat asi dvacítku domácích amatérských hráčeka dát jim tak šanci změřit síly se špičkou. Důkaz úspěšnosti této strategie přinesl turnaj LETAS už loni, kdy na druhém místě na Konopišti skončila domácí amatérka Tereza Melecká a kdy se v dobrém světle ukázala také řada dalších českých talentů.

Turnaj Amundi Czech Ladies Challenge 2019, určený jak pro nastupující dámskou elitu kontinentu, tak pro mladé domácí golfistky, zaštítí Amundi coby jeden z deseti největších správců aktivv celosvětovém měřítku. Po své klienty spravuje aktiva v celkové hodnotě 1,476 bilionů eur.

„Po nedávné fúzi Amundi s Pioneer Investments jsme hledali příležitost, jak zviditelnit vcelku novou značku na českém trhu. Jelikož je golf jednou z oblastí, kde se Amundi ve světě profiluje, rozhlíželi jsme se po vhodných možnostech i v Česku,“ uvedla Dana Kryńska, Head of Communications společnosti Amundi. „Zvažovali jsme několik nabídek, a nakonec jsme se rozhodli vstoupit jako partner do ženského golfu. Tedy stát se titulárním sponzorem pod hlavičkou Amundi Czech Ladies Challenge 2019,“ řekla Dana Kryńska.

„Zvažovali jsme několik nabídek, včetně té nejprestižnější, turnaje PGA European Tour na Albatrossu, ale nakonec jsme se rozhodli vstoupit jako partner do ženského golfu.Tedy stát se titulárním sponzorem pod hlavičkou Amundi Czech Ladies Challenge 2019,“ řekla Dana Kryńska a dodala: „Mělo by také přijet hned několik francouzských hráček, tak věříme, že naši značku budou vnímat jako domácí.“ Ostatně, první ročník turnaje vyhrála Francouzka Lucie Andrea skutečně nemálo francouzských golfistek prokazuje dlouhodobě velký potenciál. Na startu ovšem budou nejen hráčky z celé Evropy, ale i z dalších kontinentů.

X