Womens PGA Championship je třetím majorem sezóny LPGA a po U.S. Womens Open je druhým nejstarším turnajem v historii ženské série. Hraje se od roku 1955.

Česká profesionálka Klára Spilková je od dubna 2016 ambasadorkou značky a členkou globálního týmu KPMG. To jí zajišťuje pozvánku na mistrovství, které bude hrát už počtvrté. Loni neprošla cutem.

Turnaj má nejlepší možné obsazení. Na startu je kompletní světová špička. Hraje všech prvních 25 hráček světového žebříčku, např. Henderson, Jin Young Ko, Thompson, sestry Korda, sestry Jutanugarn, Munoz nebo Ciganda. Na sponzorskou pozvánku hrajeLeona Maguire.

Americké kanceláře vypsaly v průměru sázky na Jeong Lee6 11/1, Brooke Henderson  a Lexi Thomspon 12/1.

Hraje se na hřišti Hazeltine National GC s parem 72 a délkou 6.161 metrů.
Dotace turnaje je 3,85 milionu dolarů. Loni zvítězila Korejka Sung Hyun Park (-10).

Včera Spilková v uplakaném počasí hrála dvě zcela odlišné devítky. Tu první začala slibně, díky třem birdie a jednomu bogey byla na čtvrté jamce už dvě rány pod parem. Na pětce přišlo double bogey, které poopravila berdíkem na osmičce a první devítku ještě dohrála v paru. V druhé devítce však hrála další double bogey a tři bogey, pět ran nad, které vytvořily konečné skore.
S výsledkem +5  je Spilková zařazena na 102. místě. Pozici sdílí se světovou jedničkou Jin Young Ko a Stacy Lewis. Obě hrály na stejných jamkách čistých pět bogey .

Spilková není sama, kdo vykročil špatnou nohou. Michelle Wie hrála tři double bogey, šest bogey a dvě birdie, 84 ran (+12). Stejnou nadílku přinesla nová hvězda Jennifer Kupcho, která hrála pět double bogey, tři bogey a dvě birdie, 84 ran, také +12.

Vede Australanka Hannah Green (-4). Druhou pozici dělí Angličanka Mel Reid s Korejkou Hyo Joo Kim (obě -3).

Nelly Korda došla v paru se dvěma birdie a dvěma bogey, 72 ran a je na 17. místě (E). Jessica Korda hrála o dvě rány víc, čtyři bogey a dvě birdie, 74 ran, dvě nad par. Zařadila se na 46. pozici (+2).

Dnes Klára Spilková musela kvůli zdravotním potížím vzdát po prvním kole turnaj KPMG Women´s PGA Championship v Minnesotě. Čtyřiadvacetiletá profesionálka, členka globálního týmu KPMG, hrála jeden z pěti majorů sezony.

Zažívací problémy se ozvaly už během prvního kola na hřišti Hazeltine National Golf Clubu. Klára začala velmi slibně, hrála výsledek 2 pod par po druhé i čtvrté jamce. I přes triple bogey na čtyřparové pětce, kde se potíže ohlásily, došla první devítku v paru. Tu druhou však dokončila za 5 nad par a celkově za 77 ran.

Potíže neustaly ani přes noc, a tak byla Klára Spilková nucena vzdát svůj páteční ranní tee time druhého kola v 7.51. Byl to její zatím poslední start na okruhu LPGA před návratem do Evropy, kde ji čeká odpočinek a turnaje, než se opět vrátí na americkou sérii.

Zdroj: www.golf.cz

X