Stejně jako loni prošel do víkendových kol jediný Čech, Stanislav Matuš. Startoval z 10. odpaliště a začal skvěle. V sobotu hrál Stanislav Matuš o tři údery lépe než v pátek. Donesl 71 ran se třemi birdie a dvěma bogey, jednu pod par. 

Noční bouře ze soboty na neděli pocuchala na hřišti bannery, dopolední chlad a drobný déšť zabalil hráče do nepromoků, svetrů a kulichů. Během dne už bylo počasí naštěstí přívětivější.
Suverénně zvítězil Francouz Antoine Rozner (-17). Jeho nejbližší soupeři odpadli. Mathieu Fenasse sice skončil na druhém místě, ale až sedm ran za vítězem. Němec Jonas Kölbing zahrál nejhůře v turnaji, 76 ran a obsadil konečnou 8. pozici (-8).

Šanci na úspěch měl ještě Francouz Gregory Havret, který byl po třech kolech dvě rány za vedoucím hráčem. V posledním kole však spáchal pět bogey a jediné birdie, 76 ran, čtyři nad par a obsadil konečné 12. místo (-7).

Stanislav Matuš zahrál poslední kolo skvěle. Začal na desátém odpališti eaglem, přidal čtyři birdie, tři bogey a zapsal součet 69 ran, tři pod par. Výsledek ho vystřelil o 24 míst nahoru výsledovkou na konečnou 29. pozici (-4).

Loňský vítěz Angličan Ben Stow obsadil 36. pozici (-3).

Zdroj: www.golf.cz

X