Čtvrtý a pátý turnaj kalendáře European Challenge Tour se odehrává v Česku. Tento víkend se hraje Prague Golf Challenge na Zbraslavi, o dva týdny později začne D+D Real Czech Challenge na Kaskádě. Promotérem obou turnajů je česká společnost Relmost Petra Dědka.

Na pozvánky promotéra se prvního z turnajů Challenge Tour 2019 na české půdě v Praze účastní jedenáct českých hráčů. 
Šest profesionálů: Stanislav Matuš, Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Aleš Kořínek, Dan Suchan, Petr Gál a pět amatérů: Gordan Brixi, Filip Ráža, Petr Janík, Matyáš Zapletal, Pavel Foubík jr. Překvapivá je neúčast Petra Dědka juniora.

Loni se na Zbraslavi z patnácti domácích hráčů umístil nejlépe Stanislav Matuš. Jako teprve druhý Čech na Challenge se vešel do Top 10. Žádný další Čech loni neprošel cutem. Nejlépe umístěným amatérem byl tehdejší překvapení Gordan Brixi.

Na Zbraslavi budou hrát loňský vítěz Ben Stow, loňský vítěz z Kunětické Hory Minkyu Kim, předloňský vítěz ze Zbraslavi Garrick Porteous (tehdy zvítězil rekordním výsledkem -24), Besseling, Perrier, La Porta, Havret, Sciot-Siegrist, Schneider, Huldahl, Kölbing, Meronk, nebo Sjöholm.

Ohlášení Manassero, Bourdy a Siem nakonec dali přednost turnaji Euroepan Tour  British Masters v Southportu, stejně jako loňští protagonisté Samooja, Arnaus, Figuereido, Papadatos, nebo Girrbach.

“Prague Golf Challenge jsme přesunuli z července a podle silného obsazení vidíme, že to byl velmi dobrý krok. Náš turnaj je v podstatě na začátku sezóny a hráči potřebují sbírat body do žebříčku tour. Pražský turnaj je zároveň takovým předkrmem vrcholu golfové sezóny, kterým bude v polovině srpna tradiční D+D Real Czech Masters na Albatrossu v rámci European Tour,” říká Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost.

Hřiště Prague City Golf Club v Praze Zbraslavi má par 72 a délku 6.543 metrů.

Dotace turnaje je 200.000 Eur. Loni zvítězil Angličan Ben Stow (-24).

V prvním kole si se zbraslavským hřištěm nejlépe poradilo pět hráčů. Skot Ewen Ferguson, Angličan Billy Spooner, Holanďan Will Besseling, Němec Jonas Kölbing a Angličan Richard Bland. Všichni hráli 65 ran, sedm pod par. Ferguson hrál čistých sedm birdie.
Z Čechů byli nejúspěšnější Stanislav Matuš a Filip Mrůzek. Se shodným skore 70 ran přenocují na 30. místě (-2). Dalším Čechem je Dan Suchan na 65. místě (E).
Z amatérů je nejlépe umístěn Gordan Brixi na 129. místě (+4).

Zdroj: www.golf.cz

X