Anketa GOLFISTA ROKU patří mezi nejvýznamnější sportovní soutěže v České republice. Jde o největší odbornou anketu svého druhu, která každým rokem oceňuje amatérské i profesionální hráče.

PGA of Czech Republic poskytuje již tradičně této jedinečné golfové události záštitu.

Golfista roku 2018 byl vyhlášen v úterý 26.2.2019 na okouzlujícím místě v Paláci Žofín.

Absolutním vítězem ankety Golfista roku se stala Klára Spilková, která si pro letošní rok jako první česká golfistka uhrála kartu na prestižní LPGA Tour.

„Mám za sebou rok, v němž jsem získala kartu na LPGA, a to je zatím asi nejvíc, co se mi v golfové kariéře podařilo. Rok předtím jsem vyhrála první turnaj na Ladies European Tour a jsem ráda, že každý rok přidávám něco, co je v tu chvíli nejvíc. Vážím si toho, že se mi podařilo opět v anketě vyhrát,“řekla na vyhlášení Spilková.

Má za sebou dva první turnaje na LPGA, ale v Austrálii ani jednou neprošla cutem. „Mám štěstí, že jsem po osmi letech na LPGA, a myslím, že ještě přijdou další bomby,“dodala.

Klára Spilková a Filip Mrůzek převzali na slavnostním večeru na pražském Žofíně ocenění pro nejlepší české profesionály. Stejnou pozici mezi amatéry z loňska obhájili a stejně jako v anketě České golfové federace ocenění získali Sára Kousková a Šimon Zach, který se připravuje na přestup k profesionálům. I Mrůzek prožil loni jednu z nejlepších sezon.

Výsledky ankety Golfista roku 2018
Absolutní vítěz: Klára Spilková
Nejlepší profesionálové: Klára Spilková a Filip Mrůzek
Nejlepší amatéři: Sára Kousková a Šimon Zach

Palác Žofín – Goflista roku 2018

Marek Eben – moderátor Golfisty roku 2018

Vítězové ankety Golfista roku                Filip Mrůzek a Klára Spilková

Golfista roku 2018

Foto: Zdeněk Sluka / Golfista roku
Zdroj: Idnes.cz

 

X