V mrazivém ránu dne 19. listopadu 2018 se na Golf Mladá Boleslav začali sjíždět učící i hrající profesionálové, členové jak české tak i zahraničních PGA. Nechybělo ani pár ryze amatérských hráčů. Více než 30 účastníků se těšilo na setkání s Paulem Hurrionem a jeho kolegou, panem Davidem Amesem, kteří byli lektory semináře patování.

Paul Hurrion trénuje zvučná jména světového golfu jako jsou Padraig Harrington, Rory McIIroy nebo Danny Willett. To však nejsou ani zdaleka všichni špičkoví hráči z jeho portfolia.  Zajímavostí je Hurrionova specializace na biomechanické analýzy, ke kterým používá technologii vysokorychlostních kamer a ICT. Je celosvětově uznávanou kapacitou v oblasti biomechanického výzkumu. Mimo golfové prostředí, v němž pomáhá s puttingem Evropským, Americkým, Asijským a Čínským profesionálním golfistům, spolupracuje také s UK Athletics, International Cricket Council, English Cricket Board.

Seminář probíhal od 9 hodin ráno až do 17 hodiny odpolední. Probírala se teorie biomechaniky patování, biomechanická analýza natočených videí patovacích úderů (se zaměřením na tempo úderu, náklonu hlavy patru při úderu a následného pohybu míče). Teoreticky …… a hlavně prakticky ať již v teplých podmínkách uvnitř učebny (pod drobnohledem pana Amese, za použití pomůcek a videa), ale hlavně venku, kde si hráči vše zkoušeli prakticky. Pravda, bylo potřeba se pořádně a teple obléci, protože ranní nadílku sněhu sice sluníčko rozpustilo, ale teplé počasí se odstěhovalo z české kotliny někam jinam.

Všichni účastníci si seminář pochvalovali.

Odpoledne byl seminář doplněn prezentací výrobků společnosti Titleist a zejména novinky ze světa míčů si zasloužily hráčskou pozornost.

 

(PGA of Czech Republic, Víťa Štrouf)

X