WGM a PGAC – WGM Czech Open, Beroun (15. – 18.8.2018)

Čtvrtek – 2. kolo
13:45 – Druhé kolo probíhá.
Portugalec Tiago Cruz opět vyrovnal rekord hřiště, 63 ran. Eagle a sedm birdie, devět ran pod par je zatím nejlepší výsledek dopoledních flightů (-13). Cruz je v Česku letos už podruhé. Hrál Prague Golf Challenge na Zbraslavi, kde neprošel cutem.
Na průběžném druhém místě  je v tuto chvíli Jan Cafourek. Hrál šest birdie a dvě bogey, 67 ran, čtyři pod par.
Skvělý výkon podává Petr Dědek. Včera 68, dnes 69 a patří mu zato dělená třetí pozice  s Procházkou a Palanszkim (-7).
Plný počet jamek už má i má obhájce loňského vítězství Petr Nič. Ale ani druhé kolo nedalo zářivý výsledek. Hrál 71 ran, jednu pod par a v probíhajím kole mu aktuálně patří 13. pozice (E).

Ostatní protagonisté včerejšího úvodního kola jsou ještě na hřišti.

Leaderboard

Středa – 1. kolo
Pátý WGM Czech Open se úžasnými výkony v ideálním počasí rozjel hned na plné otáčky. Československý hráč Štefan Páleník v úvodu vyrovnal Mrůzkův loňský rekord hřiště 63 ran. Eagle, osm birdie a jedno bogey dalo devět ran pod par a vedoucí pozici (-9).
Za ním se plnou rychlostí řítí Angličan Sam Cutting. Se sedmi čistými birdie, 65 ranami, je zatím na druhém místě probíhajícího kola (-7). O třetí místo (-6) se dělí Slovák Peter Valášek, Marek Siakala a Aleš Kořínek.

Na 7. pozici jsou Milan Vantuch, Jan Cafourek a Peter Švajlen.
Nabitá je 10. pozice (-4), kde jsou Vít Šimek, Lukáš Tintěra, Benjamin Palanszki a první amatér Gordan Brixi.

Filip Mrůzek je zatím na 26. pozici (-1). Hrál skvěle, ale do vyšších pozic ho nepustilo double bogey, které mu uteklo na páté jamce. Ve skorkartě má dále čtyři birdie a jedno bogey.

Hřiště potrápilo obhájce loňského vítězství Petra Niče. Zahrál sice eagle na páté jamce, ale přidal k němu šest bogey a tři birdie. Je to 73 ran, jednu nad par. Nič je na 35. místě (+1)

Golfový resort Beroun má jako každé lepší hřiště na střeše kvalitní webkameru. Jejím prostřednictvím můžete sledovat dění na jedničce, sedmičce, desítce odpališti, osmnáctém a šestém greenu.

Další pozice: 17. Sedláček, Dědek, Elli, Zvarík, Dostál (-3),  23. Miler (am) (-2), 31. Pokorný, J.Němeček (E), 35. Velenský, Suchan (+1), 18. Ráža (am), Puchelter (am) (+3), 57. Babický, M.Příhoda, Lugosi, Ajster (+4), 70. Šebrle (+5), 94-. Vymazal, Lisý (+8).

Leaderboard

Top 10 prvního kola

WGC18_Top10_1

.

.

KlubovnaBeroun129

Klubovna Golf Resortu Beroun

Úvod
Čtyřkolový turnaj pro profesionály a amatéry se popáté koná v Berouně. Je určen především pro české hráče a plní úkol společného turnaje pro profesionální a amatérské golfisty.

Pro profesionály je to národní turnaj s nejvyšším Prize Money. Výše odměn je 600.000 Kč, ze kterých vítěz obdrží rovných 200.000. Pro amatéry je to možnost měření sil s profesionálními hráči, které má navíc vyšší hodnocení amatérů pro světový žebříček WAGR.

Turnajové pole tvoří 164 hráčů. S výjimkou Matuše a Liesera, kteří hrají Challenge Tour a Pro Golf Tour se účastní celá česká profesionální špička. Mrůzek, Cafourek, Kořínek, Příhoda, Nič, Tintěra, Siakala nebo Šebrle. Ze Slovenska přijeli Zvarík, Švajlen, z Maďarska Palanszki, Lugosi, z Itálie Elli.
Z amatérů budou hrát Brixi, Strýček, Lisý, Ráža, Miler, Vymazal nebo Angličan Lawrence.

Hřiště Golf Clubu Beroun má par 72 a délku 6.078 metrů.Loni zvítězil Petr Nič rekordním skore -18.

Pozor, v Berouně uvidíte nevídané. Vzhledem k vedrům jsou pro tento turnaj profesionálů povoleny krátké kalhoty.

Leaderboard

Odkazy: Golf Beroun Hřiště na satelitní mapě Stránky turnaje Webkamera

.

X