Česká PGA chce golf více otevřít široké veřejnosti jako sport dostupný pro celé rodiny. První z mnoha kroků, které k tomuto cíli vedou, bylo zapojení do letošního ročníku ankety Golfista roku. Dalším je pak nové sídlo v areálu Golf Hostivař a s tím spojené lepší podmínky a servis pro profesionální sportovce České PGA.  Dále se bude PGA of Czech Republic soustředit na větší propagaci golfu, zlepšení spolupráce s ČGF, a s majiteli golfových hřišť vyjednávat příznivější podmínky pro amatérské hráče.

Golf je v současnosti s téměř 54 000 registrovanými hráči pátým nejrozšířenějším sportem. Má ale potenciál dosáhnout výrazně lepších výsledků. Česká PGA proto chce s Českou golfovou federací zlepšit propagaci tohoto sportu.„Musíme změnit nálepku golfujako nedostupného sportu, protože tomu už tak dávno není. V současné době jsou náklady na jednu hrací sezónu na většině českých hřišť nižší, než jeden týden aktivního pobytu na horách. Proto je naší vizí větší rozšíření golfu jako sportu pro celé rodiny,“ říká Roman Svoboda, prezident PGA of Czech Republic.

Česká PGA sdružuje nejen profesionální golfisty ale i trenéry této hry. „Většina hráčů udělá své první golfové kroky s některým z členů naší asociace, tedy trenérů. Ačkoliv nemáme k dispozici miliony na drahé kampaně, cítíme potřebu se zapojit do snahy o větší rozšíření golfu jako sportu. Proto budeme pravidelně pořádat dny otevřených dveří pro zájemce o golf, kde si mohou hru vyzkoušet,“ dodal prezident Svoboda.

Lepší servis profesionálním golfistům napříč republikou představují nová partnerská golfová hřiště v Kunětické hoře, Mariánských lázních a Golf Club Hostivař. „Cílem partnerství je zajistit golfistům i začátečníkům kvalitní trenérské zázemí a maximální servis. Členům PGA pak zajistit maximální podporu. To zahrnuje místo pro trénink, kondiční přípravu, zdravotní servis a další,“ upřesnil podstatu uzavíraných partnerství programový ředitel Jiří Pospíšil.

Součástí zdravotního servisu, který se týká členů PGA i jejich golfových žáků je profesionální fyzioterapeutický a rehabilitační tým zdravotnického zařízení ALAFIA-RHB. To se zaměřuje na komplexní diagnostiku, léčbu a prevenci všech problémů pohybového systému – bolestí zad, kloubů a svalů, funkčních i degenerativních onemocnění, poúrazových a pooperačních stavů pro dospělé i děti od 5 let. Odborná rehabilitační léčba je vedena fyzioterapeutem Petrem Routnerem a ambulancí rehabilitačního lékaře prim. MUDr. Marty Routnerové. Tato klinika je také oficiálním partnerem “A” týmu mužů fotbalového klubu FK Dukla Praha a Prague Golf Team.Kondiční přípravu zajišťuje SYNERGY CLUB ANDEL Oldřicha Reka, fitness tým je doplněn i o jejich výživového poradce a výživové doplňky pro sportovce Multipower.

Oficiálními partnery české PGA zůstává společnost Acushnet Golf, distributor golfového vybavení Titleist a FJ, a Wiesner-Hager což je rodinný podnik zabývající se výrobou designového kancelářského nábytku.

X