Už 17. května začíná ve Slavkově u Brna první ze šesti turnajů Moneta Czech PGA Tour. Ta je přitom v podstatě raritou v Evropě, protože žádná ze sousedních zemí nemá takto lokálně zaměřenou Tour. Česká PGA jejím pořádáním podporuje herně a finančně výkonnostní hráče v přípravě na vyšší soutěže. Loňské Grand Finále zahráli nejlépe Stanislav Matuš, Filip Mrůzek a Petr Nič.

Hra o třistatisícové prizemoney prvního turnaje bude na hřišti Austerlitz, které je obtížné ale zajímavé. Dvoudenní turnaj se bude hrát na rány (2×18). Prvenství bude na základě nejmenšího součtu ran po dvou kolech. V případě stejného výsledku se o vítězství odehraje play off (suddendeath) na předem určených jamkách. Na vítěze čeká 50 000 korun, není to však jediná zajímavost spojená s tímto turnajem.Bude se hrát o kartu na Challenge Tour na Kunětické hoře, která se bude konat o týden později. Nebude tedy jen samotný turnaj, ale i kvalifikace o kartu,“ říká ředitelka soutěže Barbora Barcalová. Česká PGA turnajem podporuje výkonné hráče a také udržuje herní výkonnost učících profesionálů. S tím souvisí i loňský první ročník Junior Czech PGA TOUR.

 

Inspirací pro tento jedinečný projekt mezi evropskými profesionálními asociacemi byla SOUTH Florida Junior PGA Tour.Chtěli jsme juniorské golfisty více motivovat a umožnit dětem hrát z odpališť přiměřených jejich věku. Tak se i potkávají s nejlepšími hráči,“ dodala autorka myšlenky juniorské soutěže Barbora Barcalová.

 

Mladí sportovci si díky turnaji zahrají na profesionálně připravených hřištích, kterými se tour České PGA vyznačuje. Zejména se jedná o rychlost greenů, která alespoň částečně kopíruje nejvyšší světové šampionáty. Právě na to nebývají naši amatéři zvyklí. „Junior Tour se loni těšila velké oblibě, přičemž čekám letos narůstající účast. Proto budeme usilovat o zařazení Junior Tour do žebříčků ČGF,“ uzavřela Barcalová.

 

Partnerem PGA of Czech Republic je i v tomto ročníku česká banka Moneta Money Bank, CKF a EWR. Lokální partneřiBrno Golf Club a Časopis Golf. Turnaje budou rovněž vysílat Nova Sport, Golf Channel a O2 TV.

 

 

KALENDÁŘ MONETA CZECH PGA TOUR 2018

 

X