Anketa golfista roku 2017 vyvrcholila 8. 3. 2018 slavnostním galavečerem v pražském Mercedes centru na Chodově. Členové PGA of Czech Republic Klára Spilková a Stanislav Matuš získali nejvyšší ocenění. Mezi nejvýznamnější gratulanty večera patřil Zlatý slavík Karel Gott.

Absolutní vítězkou ankety se stala Klára Spilková (23). Tato nadějná profesionální hráčka, pokračuje v sérii vítězství předchozích ročníků anket. Po úspěšné sezóně na Ladies European Tour a turnajovém titulu z Maroka byla Klára Spilková zaslouženě oceněna nejlepší profesionální golfistkou roku 2017.

„Vítězství v Maroku byl můj splněný sen. Ještě teď se klepu při vzpomínce na tento okamžik. Za svou sezonu a úspěch v anketě jsem vděčná svému týmu, trenérovi, rodině. Patří jim můj dík,“ řekla bezprostředně při předávání ceny Klára Spilková.

Nejlepším golfistou roku 2017 by vyhlášen Stanislav Matuš (29). Ten se devětkrát umístil v Top 10 a zvítězil v St. Pöltenu. Díky tomu se umístil v celkovém pořadí Pro Golf Tour šestý a jako druhý český hráč v historii získal na letošní rok kartu na Challenge Tour. „Všechno je o vůli, ta je na prvním místě. A já opravdu moc chtěl, což se mi z pomoci Prague Golf Teamu podařilo. Ten mě dotlačil tam, kde jsem,“ uvedl při převzetí ocenění Stanislav Matuš.

Nad letošním ročníkem ankety převzala záštitu PGA of Czech Republic. Těší mě partnerství s touto prestižní anketou a jsem rád, že během slavnostního večera upozorníme na výrazné úspěchy našich členů, Kláry Spilkové a Stanislava Matuše. Přál bych si, aby začala nová éra golfu v ČR a díky tomu i nová éra PGA.,” uvedl k udělení záštity Roman Svoboda, prezident Profesionální golfové asociace hráčů a učitelů golfu v ČR – PGA of Czech Republic.

Anketa Golfista roku patří mezi nejvýznamnější sportovní soutěže v České republice. Základem nominací jsou žebříčky ČGF a výsledky profesionálů PGA of Czech Republic. Do ankety přispívají amatérští a profesionální hráči, sportovní kluby i trenéři. Vliv mají i hlasy široké veřejnosti mezi golfovými fanoušky, kteří se zapojují do hlasování o nejlepších českých golfistech. Golfista roku je od roku 2014 jedinou odbornou soutěží svého druhu v České republice.

X