Ani Stanislav Matuš se nemůže radovat z postupu do dalšího levelu kvalifikační školy na evropskou túru. V posledním kole zahrál 71 ran a celkově bere dělené 31. místo(-5). Rozhodně nemůže být po čtvrtém kole rád za double bogey, které utrpěl na sedmé jamce a dvě bogey na jamkách 10 a 16. Naopak parádního eagela předvedl na pětiparové jedenácté jamce a k tomu ještě přidal berdíky na dvojce, třináctce a sedmnáctce. To ale na postup samozřejmě nestačí a tak alespoň končí solidním výkonem.

Kdo vyhrál a kdo postupuje se dozvíte ZDE

Úvodní foto – autor: Stanislav Matuš

Kvalifikaci na European Tour hraje ve Španělsku už jen Stanislav Matuš

Filip Mrůzek totiž z druhé fáze kvalifikační školy na evropskou túru odstoupil. Ve španělském Castellónu pokračuje tedy už pouze Stanislav Matuš, který v předchozích kolech zahrál 67,72 a 73. Třetí odložené kolo bylo pro Matuše výsledkově nejhorší, když uhrál tři birdie a čtyři bogey a zatím drží 33. místo(-4). Do posledního kola vystartoval v 8:45.

matus-scorecard-q-school-listopad.2017-2
wind-spain

Nedělní kvalifikační program na European Tour v Castellónu byl zrušen

Čeští golfisté Stanislav Matuš a Filip Mrůzek si dnes nezahráli. Třetí kolo bylo totiž přesunuto na pondělí, důvodem byl silný vítr. Matuš po dvou kolech drží 28. místo, Mrůzek je 67.

Standa Matus

Větší šanci na postup do třetí kvalifikační fáze na European Tour má zatím Stanislav Matuš

Stanislav Matuš a Filip Mrůzek srdnatě bojují v druhém levelu kvalifikační školy na evropskou túru. Do třetí fáze postoupí celkem dvacet golfistů a zatím k tomu má blíže Stanislav Matuš, který se sice ve druhém kole zhoršil (72), za to mu ale patří velmi slušné 28. místo (-5). Není tedy nereálné, že se v dalších dvou kolech opravdu reálně popere o postup. Filip Mrůzek je na tom o dost hůře, jeho 73 (+1) v druhém kole je sice zlepšením o jednu ránu, ovšem celkově to zatím stačí na dělené 67. místo (+3).

Výsledky naleznete ZDE

Úvodní foto: Stanislav Matuš, zdroj: Pro Golf Tour

matus-scorecard-q-school-listopad.2017
Filip-Mruzek-Q-School - kopie-min

Španělské býky zatím lépe krotí toreador Stanislav Matuš

Kvalifikační škola na European Tour, tedy přesněji její druhá část, má za sebou úvodní kolo. Z dvojice českých profesionálních golfistů je na to zatím lépe Stanislav Matuš. Jeho souputník v boji o další kvalifikační fázi Filip Mrůzek zahrál totiž na hřišti ve španělském Castellónu 74 ran, což znamená dvě nad par a také 65. místo. Mrůzek chyboval především na páté jamce, kde na tříparu zapisoval triple bogey a na jamkách 16 a 18 bogey. To Matuš se dokázal výborně adaptovat na tamní podmínky, neudělal ani jednu chybu a přidal pět birdie (2,4,14,17,18). Hřiště tedy obešel za 67 ran (-5) a poprávu mu patří umístění v první desítce průběžného pořadí. Na vedoucí dvojici Salminen, Daux ztrácí dvě rány.

Jak jsou na tom ostatní naleznete ZDE

matus-mruzek-scorecard-q-school-listopad.2017

‌Stanislav Matuš a Filip Mrůzek hrají o finálovou fázi European Tour‌

Od 3. do 6. listopadu hrají na skvěle připraveném hřišti ve španělském Castellónu Stanislav Matuš a Filip Mrůzek kvalifikační školu o evropskou túru. V druhé fázi na ně čekají čtyři kola bez cutu a pokud chtějí myslet na postup dál, musí se prosadit v konkurenci 72 hráčů. Tedy přesněji řečeno, musí to zvládnout do dvacátého místa. Do finálové fáze postupuje totiž 80 hráčů, kteří vzejdou ze čtyř turnajů. Dopoledne začalo první kolo a oba čeští profesionální golfisté už jsou na hřišti.

X