Dalo by se říci, že o vítězi Repromeda Cupu-Grand Finále Moneta Czech PGA Tour na Kaskádě se rozhodlo již před finálovým kolem. Stanislav Matuš měl luxusní náskok, který snad ani nešel prohospodařit. Úvodní kola 63 a 65 dala tušit jeho momentální fazonu i do kola finálového. To se v jeho podání neneslo v tak oslnivém duchu, ale účel světí prostředky  a tak ke slávě a celkovému vítězství mu „stačí pouze“ finálový par. Matuš v celém průběhu turnaje neudělal žádné závažné chyby, byl sebejistý, přesný a hlavně, plně koncentrovaný a právem bere prémii 80 000 Kč za celkový výsledek( -16). Jeho hlavní pronásledovatel Filip Mrůzek nastartoval finálové turbo a zahrál 67, celkově ale na Matuše ztatil tři rány(-13). Nic mu něbylo platné, že zahrál 6 x birdie, na to, aby Matuše dohnaluž prostě neměl. Navíc si Mrůzek připsal i jedno bogey a to na třinácté jamce. Třetí místo bere stále se zlepšující Petr Nič.

Výsledky ZDE

Stanislav Matuš se profiluje jako nedostižný solitér Grand Finále Moneta Czech PGA Tour na Kaskádě

Po úvodních 63 ranách přidal Stanislav Matuš 65 v kole druhém a to znamená, že průběžně vede s velkým náskokem osmi ran(-16 celkově) na největšího pronásledovatele Filipa Mrůzka. Matuš sice oproti prvnímu kolu dvakrát zaváhal(5,11 bogey), napravil to ale hned devíti birdie. A sázel je pěkně od podlahy(1,3,4,9,10,12,13,14 a 18). Na tohle ďábelské tempo nemohl nikdo pádně zareagovat, i když právě Filip Mrůzek nehrál vůbec špatně, jeho pátečních 69 ran je známkou vyrovnanosti výkonu. Celkově Mrůzek 136(-8). O třetí pozici se zatím dělí dvojice Aleš Kořínek, Petr Nič. Zatímco první jmenovaný si polepšil 70(-2), celkově 141 ran(-3), Nič trochu ubral plyn a druhé kolo donesl za 73(+1). To v celkovém součtu znamená také 141 ran(-3). Za nimi je ještě Ondřej Lieser, který má ztrátu jedné rány.

Výsledky ZDE

Fotogalerie ZDE

Repromeda Cup – Grand Finále MONETA Czech PGA Tour po prvním kole

První kolo Grand Finále MONETA Czech PGA Tour ovládl v Golf Resortu Kaskáda nekompromisně Stanislav Matuš. Jeho 63(-9) je parádním vstupem do Repromeda Cupu 2017. Matuš na tento výsledek zadělal v podstatě hned od prvního momentu, co vstoupil na hřiště. Šel z druhé devítky kamenná a na čtyřparu, jamka číslo dvě, mu zamával první grandfinálový eagle. To mu dodalo na odvaze a rozhodnosti a v následující chvílích se z něj doslova stal Staňonátor(čtyřka a devítka birdie). Druhá polovina kola(dřevěná), stejná přesnost a jasný tah na branku a s lehkostí další birdie(12, 13,14, 16, 18). Už se těšíme na druhé kolo! Jeho pronásledovatelé také nehrají ovšem špatně. Filip Mrůzek 67(-5) ran a Petr Nič 68(-4).

Průběžné výsledky ZDE

Fotogralerie ZDE

Repromeda CUP 2017- Grand Finále MONETA Czech PGA Tour odstartoval podle plánu

Úderem deváté hodiny začalo tradiční vyvrcholení české golfové sezony. Závěrečný turnaj letošní tour, Repromeda Cup 2017 – Grand Finále MONETA Czech PGA Tour 2017, přilákal celkově 62 hráčů, kteří i přes děštivé počasí vystartovali na skvěle připravené hřiště Golf Resortu Kaskáda. Papíroví favorité Grand Finále – Mrůzek, Lieser, Matuš, Nič a Cafourek se postupně dostali na hřiště kolem 11:00. Celková dotace letošního ročníku je 400 000 Kč, vítěz bere 80 000 Kč. Kdo se bude smát od ucha k uchu jako poslední, na to si musíme počkat do soboty, kdy je na programu finálové kolo.

Startovka ZDE

Kompletní fotoalbum ZDE

X