aktualizováno 16.7.2017, 18:47

Ještě po sobotním kole to vypadalo, že se Jan Cafourek popere na turnaji série Challenge Tour na Sardinii o TOP 10, bohužel nakonec nedokázal udržet nastavený výkon a propadl se na konečné 29.místo. Příčiny hledejme především na jamkách 3, 5, 11, kde zahrál bogey a i když zaznamenal také dvě birdie (1,6), propadl na zmíněné 29.místo, celkově za -11. Ještě pro doplnění, finálové kolo šel Cafourek za 72 ran. Jeho kolega Petr Gál, který také prošel pátečním cutem uhrál ve finále 69 a celkově skončil pětapadesátý (-6). Turnaj vyhrál Švéd Joel Sjöholm, když v jednotlivých kolech zahrál tyto výsledky 67,62,66,65 (-24). Ostatní čeští profesionálové Filip Mrůzek, Daniel Suchan a Petr Dědek neprošli do finálových kol.

Jan Cafourek a jeho sobotní Eagle fly free!

aktualizováno 15.7.2017, 19:36

Také po třetím kole Italian Challenge Open na Sardinii se může český profesionál Jan Cafourek cítit spokojeně. Čtrnácté místo a skore -12 je perfektním motivačním prvkem pro finálové kolo. Na ještě atraktivnější místa může teď Cafourek zaútočit ze zálohy a překvapit tak své soupeře. Cesta k tomuto skvělému průběžnému výsledku doposud vedla přes vyrovnané výkony ve všech kolech a sem tam i instikt světových hráčů. Důkazem je sobotní eagle hned na prvním jamce s parem pět a birdie na pětce. Pak sice přišlo zaváhání v podobě dvou bogey, které ale následně napravil hned třemi birdie. Nakonec tedy předvedl 67 ran a celkově je na zmíněných -12. Jeho kolega Petr Gál zahrál ve třetím kole dvě rány pod par zahrál a se skóre -4 je na děleném 63. místě. Turnaji zatím vede Skot Neil Bradley (-20).

Jan Cafourek drží na turnaji série Challenge Tour stále dobrou formu.

aktualizováno 14.7.2017, 21:57

Sardinie je zatím pro českého profesionálního golfistu Jana Cafourka „zemí zaslíbenou“. I po druhém kole turnaje na hřišti Old Course Is Molas může být spokojen se svým výkonem. V pátečním kole totiž uhrál 69 ran(-8) a zatím se drží na velmi luxusním dvanáctém místě průběžného pořadí. Jeho hra sice nebyla úplně perfektní, jistě zamrzí především bogey na jamce číslo 14, to ale Cafourek již před tím vykompenzoval třemi birdie na jamkách 2, 4 a 9. Překvapením je jistě znatelné zlepšení výkonu Filipa Mrůzka, který zaznamenal ve druhém kole 67 ran(-1), ale ani to nestačilo na to, aby se podíval do finálových kol. Jistě teď lituje výsledku z prvního kola. Dál ovšem jde Petr Gál, který si práven zahraje i v dalších dnech. Jeho pátečních 68(-3) ho bezpečně posunulo na 58.místo, což mu vystavilo pohodlnou vstupenku za možným úspěchem. Cutem ale neprošla zbývající dvojice hráčů, Daniel Suchan a Petr Dědek.

Úvodní foto: Jan Cafourek (autor: Jan Cafourek, zdroj: https://www.facebook.com/jancafourekgolf)

Na třináctém turnaji Challenge Tour 2017 se pokouší o úspěch pětice českých golfistů.

publikováno 13.7.2017, 19:55

Dějištěm dalšího turnaje ze série Challenge Tour 2017 je hřiště Old Course Is Molas na Sardinii. Do čtvrtečního kola zasáhli Filip Mrůzek, Petr Gál, Daniel Suchan, Petr Dědek a Jan Cafourek. Posledně jmenovaný vstoupil do turnaje nejlépe, dokonce by se dalo říci, že našel vítěznou formu. Velká škoda dvou bogey, které zahrál na čtyřce a sedmičce, tento dvojitý nezdar ovšem hravě napravil hned osmi birdie. To ho katapultovalo na čtvrté místo za 65 ran(-6). Ostatní hráči dopadli takto: Petr Gál šel v paru, Filip Mrůzek 74(+3), Petr Dědek 75(+4) a Daniel Suchan 78(+7). Turnaj vede Oliver Farr z Walesu (-8) a dotace turnaje je 300 000 Eur.

X