Czech PGA Tour – Surgal Clinic Grand Finále Kaskáda, Brno (1. – 4.10.2015)

Sobota – finálové kolo
Dominance Filipa Mrůzka na Grandfinále nemá obdoby. Málokdy se stává, aby někdo zvítězil ve finálovém turnaji s takovou převahou. Osm ran dělí Mrůzka (-7) od druhého Ondřeje Liesera (+1). O třetí pozici (+3) se dělí čtyři hráči. Amatér Vítek Novák, Angličan Craig Farrely, Martin Příhoda a Slovák Peter Švajlen.
Mrůzek hrál v evidentní pohodě, v žebříčku Czech PGA Tour jej již nikdo nemohl dostihnout a jeho letošní výhry se navýší o dalších 103.200 Kč. Ze sedmi turnajů Czech PGA Tour, které hrál jich vyhrál pět a je zaslouženě aktuálně nejlepším profesionálním hráčem české PGA.

Cílem Filipa Mrůzka zůstává úspěch na kvalifikaci do Euroepan Tour, aby nebyl závislý na hracích kartách promotérů.

Dneska mě to bavilo,” řekl Mrůzek webu czechone.cz.  “Sice jsem maličko zapochyboval, když jsem po pěti jamkách šel plus dva ale pak jsem se čtyřmi pary dostal do klidu. Zbytek jamek jsem hrál tak, abych se vyhnul potížím. Výsledky možná maličko ovlivnil vítr, ale já jsem hrál už i ve větším vichru (Maroko, Německo) a hlavně v listopadu ve Španělsku při Q-School fouká vždycky, ” prozradil nejlepší hráč české PGA.
“Druhá devítka už byla na pohodu, zaskóroval jsem na desítce, čtrnáctce i patnáctce a rozdíl už byl tak velký, že si neumím představit, co by se muselo přihodit, abych o vítězství přišel. Na závěr jsem zvládl i zdejší „Amen Corner“ – jamky 16 – 18, “ doplnil Mrůzek.

Amatér Vítek Novák naznačil kam směřuje jeho výkonnost. Se svým výkonem sice nebyl spokojen, přesto je třetí místo na turnaji profesionálů velikým úspěchem.

Nejlepší ženou turnaje byla Šideri Váňová. Skončila na 15. pozici (+9).

Slovák Juraj Zvarík, lídr prvního kola skončil na 19. místě  (+11).

Další umístění: 7. Cafourek (+4), 8.Nechanický jr., Tintěra (+5). 10. Nový (+6), 12. Rajmont, V.Lébl (am), Kořínek (+8), 15. Váňová (+9), 16. Maurits (+10), 19. Zvarík, Velenský (+11) 34. Babický (+16), 39. Hinnerová (+18), 50. Šebrle (+29).

Vítězem souběžného turnaje Czech PGA Senior Tour se stal Jaroslav Pithart. Vítězem celé Czech PGA Senior Tour 2015 se stal Jan Juhaniak.

Grandfinále navštívila nejlepší česká profesionálka Klára Spilková. Nehrála, přijela podpořit svého partnera Jana Cafourka a účastnila se slavnostního zakončení Czech PGA Tour.

Sezónu 2015 zakončili profesionálové na Kaskádě slavnostním večerem. Ceny předali a zhodnotili sezónu prezident PGAC Petr Nitra, šéf pořadatelské Czech One Pavel Krenk, majitel hřiště Vladimír Plašil, ředitel areálu Kaskáda Jiří Palát, Juraj Werner a komisař túry Alan Babický.

Konečné Top 10:

Leaderboard

Pátek – 2. kolo
Nastalo veliké stěhování aneb moving day. Ve druhém kole vystřídal již jistý vítěz Order of Merit Czech PGA Tour Filip Mrůzek ve vedení Slováka Juraje Zvaríka. Zahrál 66 úderů s jedním eagle, šesti birdie a dvěma bogey. Se skore -5 vede s náskokem čtyř úderů před amatérem Vítkem Novákem a Slovákem Peterem Švajlenem. Oba mají skore -1.
Vedoucí hráč prvního kola Slovák Juraj Zvarík zahrál v druhém kole o jedenáct ran hůře a propadl se na 18. pozici (+5).
Na dostřel se stále drží Ondřej Lieser, ke kterému se na 4. pozici přidal Martin Příhoda.

„Pohodová hra,” řekl po hře Mrůzek webu Czechone.cz “Šly mi drivy, wedže i putty (a to jsem ještě tři krátké nedal). Dnes bylo důležité, že jsem nedělal chyby a k dobré pohodě přispěly i kvalitní záchrany. Třeba na desítce jsem tu pushul do svahu ale ještě z toho bylo birdie. Akorát čtrnáctka mi moc nevyšla, tam jsem zapsal bogey, ale to se stane,” popsal dnešní hru. “Celkově pohoda, jediné mě trápí, že hraju nastydlý, hned po zítřku se musím vykurýrovat,“ zahuhlal na závěr rozhovoru úspěšný kvalifikant 1. stage Q-School.

Další pozice: 6. Tintěra, Farrely, Nechanický (+2), 10. Philips (+3), 12. Váňová, Lébl (am), Nový (+4), 18. Zvarík, Studený, Maurits (+5), 23. Cafourek, Ráža (am) (+6), 29. Newell (+8), 33. Hinnerová, Navarro, Matuš, Babický, Šebrle (+9).

Do posledního kola postupuje prvních 40 hráčů a dělená místa.

Čtvrtek – 1. kolo
První kolo patří slovenskému hráči Jurajovi Zvaríkovi. Semifinalista z jamkového mistrovství se na Grandfinále uvedl skvostným výsledkem 69 ran, tři rány pod par, který poskládal ze čtyř birdie a jednoho bogey. O dvě rány zpět je na druhém místě skupina hráčů se skore -1, kterou tvoří Peter Švajlen, Aleš Kořínek, Rudolf Nechanický, Ondřej Lieser, Šideri Váňová a Angličan Craig Farrely.
Čerstvě jmenovaný generální sekretář PGAC Rudolf Nechanický jr. ozdobil den svého nástupu do funkce skvělým startem se třemi birdie a dvěma bogey. Do Top 10 se vešli tři Slováci a jeden Angličan.

Z favoritů odstartovali nejlépe Ondřej Lieser a Aleš Kořínek na 2. místě (-1).  Mrůzek a Tintěra jsou na 11. pozici (+1), obhájce Nový, Matuš a Příhoda na 20. pozici (+3). Nedařilo se Holanďanovi Svenu Mauritsovi, po pěti birdie, pěti bogey a dvou double bogey je na 30. místě (+4).

Nejlepší ženou je Šideri Váňová. Čtyři birdie a tři bogey ji vysadilo na druhou příčku. Druhá profesionálka Lucie Hinnerová je na 30. příčce (+5).

Skvělý nástup měli amatéři. David Benák byl po devíti jamkách dokonce dvě rány po parem. Došel v paru a je na 8. místě. Vítek Novák a Filip Ráža jsou na na 11. místě (oba +1).

Start prvního kola byl z důvodu ranní námrazy posunut o 15 minut.

Další pozice: 8. Páleník (E), 11. Velenský, Novák (am), Mrůzek, Tintěra (+1), 16. Rajmont, Studený (+2), 20. Matuš, Hahn, Příhoda, Cafourek (+3), 30. Procházka, Šebrle (+4), 40. Babický, Hinnerová (+5), 54. Vantuch, Navarro (+7).

Top 10 prvního kola:

Úvod
Sezóna 2015 se chýlí ke konci. Neklamným znamením je nadcházející Grandfinále na Kaskádě, které již mnoho let uzavírá turnajovou sezónu Czech PGA Tour.
Od čtvrtka 1. do soboty 3. října bude 78 českých profesionálů a amatérů bojovat na brněnské Kaskádě o konečné umístění v Order of Merit  Czech PGA Tour 2015. Pořadatel hlásí “full field”, kompletně naplněnou hráčskou kapacitu.

„Poprvé jsme letos docílili plné startovky, z toho mám obrovskou radost. Většina českých hráčů si vrchol sezony nechce nechat ujít a počet i kvalita zahraničních účastníků znamená, že se diváci budou mít na co těšit, “ řekl šéf pořadatelské Česká 1 Pavel Krenk.

Kromě velké trojky Mrůzek, Lieser, Matuš, která letos pobrala všechna vítězství jsou přihlášeni Cafourek, Příhoda, Nový, Tintěra, Kořínek, Studený. Ze zahraničních hráčů je přihlášen Holanďan Sven Maurits, Angličan Reece Philips, Ital Federico Elli nebo Slovák Peter Švajlen. Zajímavé bude porovnání výkonů českých profesionálů s letos velmi úspěšným amatérem Vítkem Novákem.
Mezi přihlášenými ženami jsou profesionálky Lucie Hinnerová a Šideri Váňová.

Hrají se tři kola kombinace Kamenná a Dřevěná. Par je 72 a délka hřiště 6.473 metrů.
Po druhém kole provede pořadatel cut pro čtyřicet hráčů a dělená místa. Vloženy jsou turnaje pro amatéry, partnery a seniory. Hlavní Pro-Am se hraje na závěr v neděli. Ředitelem turnaje je Pavel Krenk, hlavním rozhodčím Jiří Milfajt.

V žebříčku Czech PGA Tour už  nikdo nedohoní Filipa Mrůzka, má dostatečný náskok. Matuš s Lieserem se poperou o druhé místo.

Celková dotace turnaje je 600.000 kč, pro vítěze je připravena částka 103.200 kč.

Z archivu – Grandfinále Kaskáda: … 2014 20132012 ... 20112010200920082007 

*

X