Ondřej Lieser

European Tour – First Qualifying Stage Section B, Ebreichsdorf, Rakousko (22. –25.9.2015)

Pátek – poslední kolo
V posledním kole se už hrálo na jistotu, čísla byla o poznání vyšší. Lieser zahrál v paru a udržel 7. pozici (-9). Cafourek se zhoršil o osm ran, hrál 74 úderů. To ho stálo čtyři pozice a usadil se k Lieserovi na 7. příčku. Už je to ale zcela jedno, oba postupují do Second Stage. Spolu s nimi postoupil do druhé kvalifikace amatér Vítek Novák.  Poslední kolo hrál také v paru a skončil na 15. místě.
Cafourek a Lieser se v Ebreichsdorfu předvedli v nejlepším světle. Cafourek zářil od začátku a Lieserovo stoupání výsledovkou bylo úchvatné. Mezi profesionály byl úspěšný amatér Vítek Novák.  Tři Češi na prvních patnácti místech je pěkný obrázek.

Martin Příhoda ztráty nedohnal. V posledním kole hrál 78 ran a první kvalifikací neprošel.

Konečné Top 10 a čeští hráči:

VYslQSchool15Ebreich_4k

Leaderboard

Jan CafourekČtvrtek – 3. kolo
Skvělý výkon podává český profesionál Jan Cafourek. Ve třetím kole pokořil hřiště 66 údery, šest ran pod par. Fantastický výsledek sestavil ze sedmi birdie a jediného bogey. Celkové skore -11 ho vyneslo na 3. pozici, jediný úder za vedoucí dvojicí Estrup, Kemmer (-12).
O jednu ránu méně zahrál Ondřej Lieser, zapsal fantastických 65 úderů, sedm ran pod par, složených z osmi birdie a jediného bogey. Do posledního kola půjde ze sedmé pozice (-9). V Top 10 jsou opět dva Češi.
Ve třetím kole polevil amatér Vítek Novák. Došel v paru a odsunul se o dvanáct pozic dozadu na 19. místo. Stále to však znamená postup do posledního kola. Definice cutu 21+7 říká, že do hodnoty +3 se ještě vejde Martin Příhoda.

Ve First Stage skončili Tomáš Holoubek, Stanislav Matuš a Tadeáš Sedláček.

Top 10 a čeští hráči:

VYslQSchool15Ebreich_3k

.

MatusStripStředa – 2. kolo
Stanislav Matuš hrál v prvním kole nevalný výsledek 78 úderů a vypadalo to na opuštění myšlenky na postup. Nehodlal se s tím smířit, v druhém kole obrátil list, donesl skvostných 69 ran a posunul se kupředu o 34 pozic na 48. místo (+3).
V krasojízdě pokračuje Jan Cafourek. Jeho dnešních 71 je sice o tři více než v prvním kole, ale stále je v Top 10 na 7. pozici (-5). Stejně tak amatér Vítek Novák. Druhé kolo došel s výsledkem 70 ran a sdílí s Cafourkem 7. místo (-5). Pod parem se drží ještě Ondřej Lieser. Dnes zopakoval výborný  výkon z prvního kola 71 ran a přenocuje na 26. pozici (-2).
Do čela turnaje se vyhoupl Američan Dodge Kemmer (-11).

Top 10 a čeští hráči:

VYslQSchool15Ebreich_2k

Leaderboard

.

Jan CafourekÚterý – 1. kolo
O skvělý začátek se postarali profesionál Jan Cafourek a amatér Vítek Novák. Cafourek zahrál na úvod ukázkových 68 úderů složených ze šesti birdie a dvou bogey. Se skore -4 sdílí druhou pozici. Amatér Vítek Novák zahrál o jedno bogey více, 69 ran. Se skore -3 je  na dělené 10. pozici.  Pod par se vešel ještě Ondřej Lieser. Hrál -1 a je na 27. místě.

.

Top 10 a čeští hráči:
VYslQSchool15Ebreich_1k

Úvod
Čeští profesionální hráči Jan Cafourek, Tomáš Holoubek, Ondřej Lieser, Stanislav Matuš, Martin Příhoda a Tadeáš Sedláček budou od úterka 22.9. bojovat o postup do druhé kvalifikace European Tour. V rakouském Ebreichsdorfu se spolu s nimi pokusí prorazit v profesionálním golfu i amatér Vítek Novák.

Cutem po třetím kole turnaje projdou hráči na posledním místě postupu do druhé kvalifikace a další se skore  max +7 úderů. Počet postupujících do druhé kvalifikace bude určen po prvním kole.

Loni prošli do druhé kvalifikace Mrůzek z německého Fleesensee, Lieser a Matuš z rakouského Ebreichsdorfu a Suk z portugalského Ribagolfe. Nikdo z nich se však neprobojoval do závěrečné Final Stage.

Hřiště má par 72 a délku 6.223 metrů.

Startovní časy prvního kola českých hráčů: Cafourek 8:00, Lieser 8:44, Matuš 8:55, Holoubek 9:17, Příhoda 12:26, Novák (am) 12:37, Sedláček 13:32.

Leaderboard

Odkazy: … Gofl Schloss Ebreichsdorf Hřiště na satelitní mapěStránky Q-school

.

 

X